Reklaam sulgub sekundi pärast

Kauaoodatud mängufilm „Apteeker Melchior“ esilinastub juba järgmisel nädalal

„Apteeker Melchior“
„Apteeker Melchior“

Režissöör Elmo Nüganeni keskaegne krimipõnevik „Apteeker Melchior“ jõuab järgmisel nädalal kinokavadesse üle Eesti.

Pidulik esilinastus toimub esmaspäeval, 11. aprillil algusega kell 18.30 Apollo kinos Solaris.

Alates 15. aprillist linastub mängufilm „Apteeker Melchior“ kinodes üle Eesti, kuid piiratud arv eellinastusi on filmihuviliste jaoks kinokavades juba alates esmaspäeva õhtust.

Indrek Hargla seitsmest raamatust koosnev Apteeker Melchiori romaanisari on võitnud lugejate südamed nii eestikeelsena kui ka teistesse keeltesse tõlgituna. Raamatud on välja antud seitsmes keeles: eesti, soome, prantsuse, ungari, läti, saksa, inglise ning ka filmi kinolevi on planeeritud rahvusvaheliselt.

Režissöör Elmo Nüganen on filmi tutvustamiseks öelnud: „Kui tahate praegusel kiirel ja rahutul ajal korraks aja maha võtta ja viibida Tallinna kuldajas, järgnege lihtsalt apteeker Melchiorile ja Indrek Harglale.“

Nüganeni sõnul pole mängufilmi puhul tegemist raamatu ekraniseeringuga, vaid filmi jaoks kirjutatud originaalstsenaariumiga, mis on kirjutatud koos Indrek Hargla ja Olle Mirmega. „Võrreldes raamatuga on filmis omajagu üllatusi. Näiteks on filmis tegemist raamatuga võrreldes noorema Melchioriga, kes alles alustab oma tegevust abifoogti ja detektiivina. Apteeker Melchior on oma teekonna alguses, me näeme filmis tema arengulugu,“ tõi Nüganen välja.

„Apteeker Melchiori“ filmivõtted algasid 2020. aasta suvel. Keskaegsele Tallinnale omase olustiku loomiseks ehitati võttepaigad mitmele poole Tallinnas ja Harjumaal, Ida-Virumaale Narva ja Purtsesse, Lääne-Virumaale Haljalasse ja Vaosse, Saaremaale ja Lätti. Filmi avatseeni käidi filmimas Rootsi vetes keskaegse laeva hansakoge pardal.

Nüganeni sõnul on filmi tegevuspaigaks küll keskaegne Tallinn, kuid näiteks Toompea sündmused filmiti hoopis Narva linnuses: „Langevõre stseenid  filmisime aga hoopis Kuressaare linnuses. Filmivõtete jaoks sai kohalike ettevõtjate abil taastatud Kuressaare linnuse langevõre, mis töötab tänase päevani“. Lisaks Tallinnale käivad filmist läbi ka teised hansalinnad Narva ja Tartu.

“Apteeker Melchior” on täispikk mängufilm pikkusega 97 minutit. Sel aastal on linastumas ka triloogia teine ja kolmas mängufilm:

19.08.2022 – esilinastub „Apteeker Melchior. Viirastus.“

14.10.2022 –  esilinastub „Apteeker Melchior. Timuka tütar.“

Kommentaarid puuduvad