Reklaam sulgub sekundi pärast

GALERII | Vaata, millised tuntud näod kogunesid filmi “Elu ja armastus” esilinastusele

"Elu ja armastus" esilinastus — FOTO: Karli Saul

Täna õhtul esilinastus Solarise Apollo kinos Helen Takkini film "Elu ja armastus", mis baseerub Anton Hansen Tammsaare samanimelisel romaanil. Vaata galeriist, milliseid tuntud nägusid film kohale meelitas!

Rudolfi ja Irma kirglikus ja vastuolulises armastusloos astuvad peategelastena üles Karolin Jürise (Irma), Mait Malmsten (Rudolf), Loviise Kapper (Lonni) ja Ursel Tilk (Eedi), filmi režissöör on Helen Takkin, stsenaariumi autorid Martin Algus ja Helen Takkin.

Vaata galeriist, kes kogunesid filmi vaatama!

„Elu ja armastus“ stsenaristi Martin Alguse sõnul oli pea sada aastat tagasi kirjutatud loo kallal töötades omaette väljakutseks leida kõnekaid paralleele praeguse ühiskonnaga. “Ajad ja inimsuhted on alati omal moel erilised, kuid kõik kasvab ju välja samast pinnasest, toimugu lugu siis täna või minevikus.”

Raamatukogude laenutusstatistika kinnitab, et Irma ja Rudolfi armastuslugu kõnetab inimesi ka tänapäeval. Kui Vikerraadio valis rahvahääletuse teel eestlaste lemmik armastusromaane, siis jõudis esikümnesse vaid üks kodumaise autori teos. Tammsaare „Elu ja armastuse“ hääletasid raadiokuulajaid koos Bronte „Jane Eyre“’i ja Remarque’i “Arc de Triomphe"’iga edetabeli tippu.

Filmi režissöör ja stsenarist Helen Takkin tõi välja, et võrreldes raamatuga toimub filmi tegevus läbi naistegelase prisma. Muudetud on ka ajaloolist konteksti, mille taustal sündmused aset leiavad.  "Tammsaare inspireeris mind ja me astusime tema looga dialoogi. Nii selles raamatus kui ka meie filmis on sama filosoofiline küsimus: Mis on armastus? Filmi nelja peategelase usk armastuse olemusse on erinev. Sellest tekkiv konflikt ehitab üles põneva loo. Lõpuks jääb vaatajal otsustada, mis on õige vastus.”

Tänavu möödus romaani „Elu ja armastus“ ilmumisest 90 aastat. Paljude eestlaste jaoks on tuttav sama algmaterjali alusel valminud ja 1985. aastal ETV eetrisse jõudnud Gunnar Kilgase telelavastust „Rudolf ja Irma“, kus mängisid Evald Hermaküla, Elle Kull, Aleksander Eelmaa, Leida Rammo, Viire Valdma, Ita Ever ja Ines Aru. „Elu ja armastus“ on olnud ka erievate teatrite repertuaaris. Täispikk mängufilm valmis romaani ainetel aga esmakordselt.

Kommentaarid puuduvad