Reklaam sulgub sekundi pärast

Ennekuulmatu! Robert De Niro tänukõne prooviti tsenseerida: kuidas nad julgevad nii teha?

Robert De Niro tänukõne prooviti tsenseerida
Robert De Niro tänukõne prooviti tsenseerida — FOTO: AFP/Scanpix

Maailmakuulus ja paljude auhindadega pärjatud näitleja Robert De Niro tänukõne prooviti auhinnatseremoonial tsenseerida. Mees hakkas aga vastu ning esitas kõne vaatamata korraldajate püüetele teda peatada.

Robert De Niro vihastas Gotham Awardsi auhinnatseremoonial korraldajate peale, kuna armastatud näitleja tänukõnest oli pool teksti maha võetud.

De Niro rääkis eeskõnelejana Gothami ajaloost ja sellele austusavaldusena loodud Martin Scorsese lavastatud filmist "Killers of the Flower Moon" (eestik. "Lillekuu tapjad"), milles ka näitleja ise mängib.

Ühiskonda ja eelmist presidenti kritiseeriv kõne võeti palju lühemaks. Kui kõne puhtand laval De Nirole toimetati, ütles mees ka kohe kõigile välja, et teda proovitakse tsenseerida.

"Minu kõne algus oli toimetatud, välja lõigatud ja ma ei teadnud sellest. Ja ma tahan seda lugeda,” mis kutsus saalist üles poolehoidu näitavaid hõiskeid.

Seejärel otsis ta oma märkmed telefonist üles ja luges selle kuulajatele ette.

"Ajalugu pole enam ajalugu," ütles ta. "Tõde ei ole tõde. Isegi faktid asenduvad alternatiivsete faktidega ning neid juhivad vandenõuteooriad ja inetus."

De Niro jätkas: "Meelelahutustööstus ei ole selle mädase haiguse vastu immuunne. Hertsog John Wayne ütles põlisameeriklaste kohta kuulsalt: "Ma ei arva, et tegime valesti, kui võtsime selle suure riigi neilt ära."

"Killers of the Flower Moon" on krimidraama, mille tegevus toimub 1920. aastate Oklahomas, mille käigus Osage Nationi liikmed mõrvati peale seda, kui hõimumaadelt leiti nafta ja valged oportunistid püüdsid oma maavarade õigusi kontrollida. 

Nimeliselt mainimata kritiseeris De Niro endist presidenti Donald Trumpi.

"Valetamine on muutunud lihtsalt üheks vahendiks šarlatani arsenalis. Endine president valetas meile oma nelja ametiaasta jooksul rohkem kui 30 000 korda ja ta hoiab oma praeguses kättemaksukampaanias tempot. Kuid kõigi oma valedega ei suuda ta oma hinge varjata. Ta ründab nõrgemaid, hävitab looduse kingitusi ja näitab üles lugupidamatust, kasutades näiteks sõna "Pocahontas", "viidates Trumpile, kes nimetas senaator Elizabeth Warrenit kuulsa põlisameeriklanna nimega.

Ta lõpetas oma sõnavõtu, võttes sihikule Gothami auhindade ja Apple'i.

"Ma tulin ja nägin, et nad on seda kõike muutnud," ütles De Niro oma ettevalmistatud märkusi lugedes, lisades, et kavatses korraldajaid ja stuudiot tänada. "Kuid ma ei taha neid tänada selle eest, mida nad tegid. Kuidas nad julgevad seda teha?"

Vaata Robert De Niro filme Go3 teleteenuse vahendusel!

Kommentaarid puuduvad