Reklaam sulgub sekundi pärast

EFTA nominendid on selgunud: vaata, millised TV3 saated kandideerivad auhinnale

EFTA 2022. aasta võitjad
EFTA 2022. aasta võitjad — FOTO: Erlend Štaub

Täna avalikustati Eesti filmi- ja teleauhindade nominendid, mille seast leiab ka mitmeid TV3 vaatajate poolt palavalt armastatud saateid. EFTA gala toimub tänavu 14. aprillil.

Täispikk nimekiri kõikidest nominentidest:

PARIM TELESERIAAL 

„Armastus“ (TV3) (Rež. Henrik Normann; tootja: Eesti Filmiakadeemia) 
„Homme põgeneme“ (ERR) (Rež. Kaire Russ; tootja: Kassikuld & ERR) 
„Naised vormis“ (Kanal 2) (Rež. Ergo Kuld; tootja: Kassikuld) 
„Sassis“ 2. hooaeg (Telia Inspira) (Rež. Andres Maimik & Rain Tolk; tootja: Kuukulgur Film) 
„Uus algus“ (Elisa) (Rež. Ergo Kuld; tootja: Elisa/ Kassikuld) 

PARIM TÕSIELUSAADE 

„Bellinghauseniga Arktikas“ (Telia Inspira) (Rež. Christian Johannes Kask; tootja: Widescreen Studios)
„Imikuga metsas“ (TV3) (Rež. Marek Lindmaa; tootja: Filmilint) 
„Siin me oleme“ (ERR) (Rež. Meelis Mikker; tootja: ERR) 
„Vallaline kaunitar“ (TV3) (Rež. Rauno Viltrop; tootja: RUUT) 
„Öökülaline“ (Kanal 2) (Rež. Kaarel Kokamägi; tootja: Oivaline) 

PARIM PÄEVAKAJASAADE 

„Laser“ (TV3) (Rež. Indrek Simm; tootja: Telegeenius) 
„Märgatud Eestis“ (TV3) (Rež. Margus Sikk; tootja: 201)
„Pealtnägija“ (ERR) (Rež. Raivo Maripuu & Vladlen Pobjaržin; tootja: ERR, päevakajasaadete toimetus) 
„Täistund“ (Kanal 2) (Rež. Indrek Simm; tootja: Duo Media Networks) 
„Ukraina stuudio“ (ERR) (Rež. Elo Selirand & Rait-Roland Veskemaa; tootja: ERR, päevakajasaadete toimetus)
„Võsavinkel“ (Kanal 2) (Rež. Sander Valge & Martin Aare; tootja: GC Meedia) 

PARIM MEELELAHUTUSSAADE 

„Ma näen su häält“ (Kanal 2) (Rež. Anna Stepanova; tootja: RUUT)
„MasterChef Eesti“ (Telia Inspira) (Rež. Villem Tarvas; tootja: RUUT)
„Orkestri mängud“ (ERR) (Rež. Marek Miil; tootja: ERR, elamussaadete toimetus)
„Pöördes“ (Elisa) (Rež. Andžei Matsukevits; tootja: Elisa / Point) 
„Tantsud tähtedega“ (TV3) (Rež. Ove Musting; tootja: Balti Video)

PARIM ERISAADE

Heategevuskontsert „Slava Ukraini“ (Kanal 2) (Rež. Marek Miil; peaprodutsent Mart Normet)
„Kinoteatri MM Katarsis“ (ERR) (Rež. Kristo Veinberg; tootja: ERR, sporditoimetus)
„KolmeDok: Rutakas rohepööre“ (TV3) (Rež. Erki Tangsoo; tootja: LOOV Produktsioon)
„Meie kirjanduse lugu“ (ERR) (Rež. Raivo Maripuu; tootja: ERR)
„Raadio Elmar 25“ (Kanal 2) (Rež. Tarmo Krimm; tootja: Duo Media Networks)
„Tantsud tähtedega- rääkimata lood“ (TV3) (Rež. Jekaterina Minkova; tootja Balti Video)

PARIM TELEAJAKIRJANIK

Elo Mõttus- Leppik (Kanal 2) („Otse Eloga“; „Täistund“)
Marii Karell (TV3) („Laser“)
Mihkel Kärmas (ERR) („Pealtnägija“)
Neeme Raud (Kanal 2) („Täistund“)
Tarmo Tiisler (ERR) („Spordiuudised“, „Kultuuristuudio“)

PARIM SAATEJUHT

Jüri Pootsman & Ines (TV3) („Tantsud tähtedega“)
Koit Toome, Indrek Raadik, Saara Pius (Elisa) („Pöördes“)
Margus Saar (ERR) („Orkestri mängud“, „AK“, Vabariigi aastapäeva ülekanne“)
Orm Oja, Õie Pritson, Mihkel Heinmets (Telia Inspira) („MasterChef Eesti“)
Piret Laos (Kanal 2) („Ma näen su häält“, heategevuskontsert „Slava Ukraini“, „Õhtu“, „Reede ÕHTU“)

PARIM TOIMETAJA 

Helle Rudi (TV3) („Stuudio“, „Tantsud tähtedega“, „Vallaline Kaunitar“)
Kaidi Klein (Telia Inspira) („MasterChef Eesti“)
Karl Kermes (Elisa) („Pöördes“)
Marili Kobin (Kanal 2) („Õhtu“, „Reede ÕHTU“)
Teet Teder (ERR) („Ringvaade“, „Kodukäijad“, „Koduteel“)

PARIM REŽISSÖÖR

Andžei Matsukevits (Elisa) („Pöördes“)
Indrek Simm (Kanal 2) („Täistund“)
Ove Musting (TV3) („Tantsud tähtedega“)
Raivo Maripuu (ERR) („Pealtnägija“, „Meie kirjanduse lugu“, „Järvid: Täiuslik kolmkõla“)
Villem Tarvas (Telia Inspira) („MasterChef Eesti“) 

PARIM NAISNÄITLEJA SARJAS

Annabrith Heinmaa (Telia Inspira) („Sassis“ 2. hooaeg)
Elina Reinold (TV3) („Kättemaksukontor“)
Grete Kuld (Kanal 2) („Naised vormis“) 
Leona Tuvikene (Elisa) („Musta kivi saladus“)
Ülle Lichtfeldt (ERR) („Õnne 13“)

PARIM MEESNÄITLEJA SARJAS

Alo Kõrve (Telia Inspira) („Sassis“ 2. hooaeg“)
Marko Matvere (TV3) („Armastus“)
Tiit Sukk (ERR) („EnsV“)
Tõnis Niinemets (Elisa) („Uus algus“)
Veiko Porkanen (Kanal 2) („Naised vormis“)

AASTA UUS TULIJA 

„15 küsimust“ (Kanal 2) (Rež. Martin Korjus; tootja: Duo Media Networks)
„Kümme kaadrit“ (ERR) (Rež. Villem Tarvas; tootja: Teet Margna & ERR) 
„MasterChef Eesti“ (Telia Inspira) (Rež. Villem Tarvas; tootja: RUUT)
„Piloot“ (Elisa) (Rež. Ergo Kuld; tootja: Elisa / Kassikuld)
„Salalaul“ (TV3) (Rež. Anna Stepanova; tootja: RUUT)

AASTA SISULOOJA

Birgit Rae (ERR) („UV faktor“, „Kui vähe on õnneks vaja“, „Pinge 2032“
Kait Kall (Elisa) („Piloot“, „Uus algus“)
Kalev Kruus (TV3) („WRC“, „Rally Estonia“, „EuroBasket“)
Mart Normet (Kanal 2) (Heategevuskontsert „Slava Ukraini“, „Öökülaline“)
Triin Luhats (Telia Inspira) (MasterChef Eesti)

AASTA VORMILOOJA 

Hans Ulman (Elisa) („Musta kivi saladus“)
Marit Kutser (ERR) („Terevisioon“, „Jalgpallistuudio“, „UV faktor“, „Esimene stuudio“)
Martin Korjus (Kanal 2) („Kodud rahaks“, „15 küsimust“, „Raadio Elmar 25“, „Kuldvillak“)
Raul Priks (Telia Inspira) („MasterChef Eesti“)
Vahur Daum & Ringo Muhhin („Tantsud tähtedega“)

PANUS EESTI TELEVALDKONDA

Võitjad kuulutatakse välja 14. aprill 2023 Eesti filmi- ja teleauhindade galal.