ARVUSTUS | “Armastus võidab alati”: kuidas sa sebid oma kallima ees teist inimest?

Arvustades uhiuut tõsielusaadet “Armastus võidab alati” tuleb tõdeda, et kuigi saate idee on veidi problemaatiline, tekitab see vaatajas samal ajal ka sportlikku huvi.

“Armastuse saar”, “Puhkus Mehhikos” ja “Big brother” on tõsielusaadete legendid. Oma eluajal ei ole ükski neist mulle huvi pakkunud ja usun, et ka tulevikus vahetan ma pigem kanalit kui jään neid vaatama. Kui välismaal on säärased saated juba 20 aastat olnud äärmiselt populaarsed, siis Eestis on viimastel aastatel toimunud suur tõsielusaadete buum. 

Järgmine tõsielussaade? Oeh…

“Armastus võidab alati” on selle suve hittsaade, kus kuus osalejat proovivad endi seast leida inimesed, kes on omavahel tegelikult paar. Samal ajal peavad kõik osalejad proovima endale siiski kaaslast leida (kes päriselt, kes teeseldes) ja lahendama salajase paari müsteeriumit. Isiklikult nõustun saates osaleva Marioga, et suhtes peab olema midagi valesti, kui ollakse nõus sellist mängu kaasa tegema. “Ise vedeled ropsihunnikus, eit on samal ajal kellegi teisega,” nagu Mario ütles mitte väga viisakalt. Idee sellest, et näed oma kaaslast kellegi teisega, et võita raha, kõlab mulle äärmiselt toksilisena.

Samas ma tunnistan, et iseenesest tundub saade mulle intrigeerivana. Mulle meeldib, et ma pean midagi arvama ja aru saama, kes on tegelikult paar. Väike väljakutse iseendale!

Üksikud ja tulevased kasuvanemad

Mis mind saate puhul siiski häirib, on osalejate varieeruv vanusklass. Kõige noorem osaleja on 21-aastane tüdruk Eliina ja kõige vanem 39-aastane Michael. Kui võtta arvamuse eeskujuks mõni teine eelnev Eesti tõsielusaade, siis arvatavasti ei jää puudu ka sensuaalsematest kaadritest. Armastus ei küsi vanust, aga arvestades, et ainult need kaks saates osalejat on lastetud ning arvatavasti ei plaani kasuema või kasuisa rolli astuda, tundub idee 21-aastasest neiust ja 39-aastasest mehest suhtesaates veidi liiga suure vanusevahena. Teised osalejad on üksikvanemad, kellest mõni tuli seiklust otsima, mõni jooma ning mõni ka lihtsalt lõbutsema. 

Karvased ja sulelised, kuid Mario… mis mees sina oled?

Hetkel jätavad saate osalejad mind oma karakteritelt üsna ükskõikseks, kuid…

Mario… Kuidas sa kutsud kaamera ees naist eideks? Kuidas sa kutsud teist meest, kellega sa samas saates osaled, pe****astiks? Sul on laps, kes suure tõenäosusega kunagi vaatab seda saadet, kus sa osalenud oled ja sa annad talle sellist eeskuju? Häbi, häbi, häbi…

Lisaks on saates meestest ka Kaupo ja Michael.

Kaupo on edev ja otsib tähelepanu, aga ta on sellest ise väga teadlik. Edevuse ja tähelepanuvajaduse saab ta andeks, sest tunnistab seda valju häälega ning sellega muudab need iseloomuomadused talutavamaks. Kahjuks aga ka tema suutis naiste vaatepunktist öelda repliigi, mis polnud kõige viisakam, aga see oli üldisemalt kasutatav väljend ja HETKEL saab selle veel andeks.

Michael on muhe mees, kes tuli saatesse seiklust ja armastust otsima, et päästa oma hall argipäev. Tema tundub mulle siiani kõige sümpaatsema mehena.

Neiude kohta ei oska veel suurt midagi öelda. Tunduvad peoarmastajad, kuid ennast austavad naised. 

Miks sa osaled armastuse saates, kui sa armastust ei otsi?

Hetkel ei tundu, et saade oleks armastusest, vaid pigem “tahaksin raha, millega lähen oma võsukesega maailma avastama” tüüpi. Osalejad ju ise ütlesid, et rahaga läheks oma lapsega reisile. Samas tunduvad kõik osalejad üsna toredad, kui jätta kõrvale mõned iseloomuomadused. 

Kristjan Lüüs, Kristjan müüs

Ma arvan, et selle saate suur tõmbenumber on Kristjan Lüüs, kes on tuntust kogunud seriaalist “Kättemaksukontor”. Suurt kiitust jagaksin just Lüüsile, kes saates on väga vaba ja on tunda, et ta naudib oma saatejuhi debüütrolli. Lisaks ta hääl sobib narratsioonitööks väga hästi. Loodan, et tulevikus kasutatakse Lüüsi vokaali ka mujal. Oma madala ning šarmika häälega suudab ta luua põneva ning ootusäreva õhustiku vaatajale. 

Kas armastus võidab alati?

Esimese saate baasil oli kõik (veel) viisakas. Nuputamist on palju ning juba on tekkinud ka teooriaid, kes võiks olla paar ja kes vallaline. Ma isiklikult loodan, et voodikaadreid ei tule või on need presenteeritud viisil, mis silmi ei põletaks.

Ma natuke isegi ootan uut saadet, kui päris nuputamine algab. Esimene sissejuhatav episood tutvustas saates osalejaid ning seletas reegleid, kuid päris tutvusteni asi ei jõudnud.

Vaata ka sina uut tõsielusaadet “Armastus võidab alati” TV3Play-st ja jaga oma arvamust!

Kui ei ole aga jaksu oodata iga nädal uut “Armastus võidab alati” episoodi, siis kogu tõsieluseriaal on saadaval Go3 uue põlvkonna teleteenuse vahendusel!

Kommentaarid puuduvad