Ameerikas raamatuid müünud Uudo Sepp avaldas, mida teenitud rahaga teeb: see oli mu unistus!

Äsja lõppenud suvi möödus muusik Uudo Sepal töötähe all – nimelt käis noormees Ameerikas raamatuid müümas. “Ma ei oodanud nii palju seiklusi! Väga äge oli,” ütleb noormees, olles nüüd tagasi Eestis.

Mis siis olid Uudo peamised seiklused? “Toredate autodega sai sõita, sai erinevate inimestega tuttavaks, sai ratsutada, mägedes sai kõvasti kõndida. Jõhker trenn on seljataga ja nüüd on järsku korraga on kõik läbi! Ülikool sai mul ka läbi,” jutustab Uudo.

Uudo sõnul tervitasid teda uste peal valdavalt siiski sõbralikud inimesed. Ühel korral vaatas talle aga vastu mees koos pumppüssiga! “Ta tuli ukse peale, relv oli käes ja siis ma ütlesin talle, et see on nii äge ja ma pole kunagi ise relvast tulistanud, kas ma tohin seda lasta. See lõppes sellega, et me läksime kuhugi põllu äärde ja vend ütles, et lase sinna suunda. Ma tulistasin ja järsku ta küsis, et kus mu hobused on. Ma ehmatasin räigelt ära!” naerab Uudo, kes juba jõudis karta, et suutis ühe ameeriklase hobuste pihta tulistada. Õnneks olid loomad siiski eemal ja ükski kabjaline kannatada ei saanud. “Seal on relvad nagu saed või trimmerid meestel!”

Sepa hinnangul pidid nad iga päev oma raamatuid vähemalt kolmekümnele inimesele näitama, siis on garanteeritud ka edu. Kokku õnnestus Uudol neid müüa paarituhande dollari eest, ent lõplikku teenitud summat ta avaldada ei taha. “Tavaliselt inimesed oma rahakottidest ei räägi ja sinna teine inimene sisse ei vaata. Ma tunnen, et midagi võiks ikka privaatseks ka jääda,” ütleb ta ning lisab, et oma unistuse ehk motikaload saab ta siiski selle raha eest tehtud.

Muuhulgas avaldas ta, et kõige enam igatses ta Ameerikas olles merelõhna, mida ta koheselt tundis, kui Tallinnas lennukist väljus. “Mitte ükski eestlane vist, kes koguaeg elab siin, ei tunne seda. Ma hakkasin jõhkralt naerma, see oli nii hea! Merelõhn, seda ma igatsesin,” naerab ta.

Vaata intervjuust veel, mida Ameerika kogemus Uudole õpetas!

Kommentaarid puuduvad