Alates jaanuarist vigastuspausil olnud Kelly Sildaru avaldas, millal loodab taas lumele minna

„Stuudios“ käisid külas meie enda spordikangelased Kelly Sildaru ja Gerd Kanter, kes võtsid kaasa oma medalikogu kõige armsamad medalid.

Öeldakse, et sportlase jaoks ei ole midagi olulisemat kui medal olümpiamängudelt. Kas see tõesti nii on, seda uuris Liis Lusmägi spordikangelastelt Gerd Kanterilt ja Kelly Sildarult, kes oma medalid ka saatesse presenteerimiseks olid kaasa võtnud.

“Jah, ma arvan, et spordis ikkagi see olümpia on vähemalt siiani olnud kõige-kõigem. Kuigi teatud spordialadel olümpia enam ei ole see kõige suurem spordisündmus, aga ikkagi see koondab kõik riigid, rahvused ja parimad sportlased kokku ja kuna see toimub iga nelja aasta tagant, siis selle võrra on see ka veel eriti eksklusiivne,” vastas Gerd küsimusele, kas kõige olulisem medal on olümpiamedal.

Kas ka Kelly jaoks on olümpialt võidetud medal kõige tähtsam? “Jaa, kindlasti. Esiteks, freestyle on suhteliselt uus ala ja olümpial ka alles mitte väga palju kordi olnud. See on kuidagi erilise tähendusega medal minu jaoks pluss ka ma tunnen ise, et ma panin rohkem või teistsugust tööd sinna alla, et jah, see on kuidagi teistest natukene tähtsam,” ütles freestyle-suusataja ja vigursuusatamise olümpiapronks Kelly Sildaru.

Kuigi tegu on pronksmedaliga, on see Kelly jaoks kullamaiguline. “Põhimõtteliselt võib vist nii öelda küll, et minu suurem eesmärk oligi lihtsalt medal võita olümpiamängudelt, see oli selline suurem eesmärk. Muidugi kuld oleks ka tore olnud, aga ma olen pronksiga ka väga rahul,” sõnas Kelly.

Endine eesti kettaheitja, olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter on öelnud 2008. aasta Pekingi olümpiamedali kohta, et tegemist oli eluunistuse täitumisega ja kui ta ka pärast poleks medaleid võitnud, oleks see tema jaoks olnud rahuldust pakkuv. Kas nüüd aastaid hiljem tunneb ta täpselt sama? “Jaa, tegelikult minu unistus algas aastal 2000. kui ma hakkasin kullast unistama ja eks spordis on niimoodi, et me kunagi ei suuda planeerida. Me võime tahta väga pikka ja edukat karjääri, aga tegelikult võib juhtuda mida iganes ja see mis on käes, on käes ja selle üle tuleb uhke olla. Selge see, et kui tuleb jätk, on tore, aga kui on vähemalt üks medal kätte saadud, tasub selle üle olla õnnelik.”

Kelly on olnud alates jaanuarist vigastuspausil. Millal saab ta jälle medalite nimel võistlema hakata? ” See on väga raske küsimus ja seda küsitakse minult praegu väga palju, aga konkreetset vastust ma praegu ei oska öelda. Mul on ikkagi veel päris mitu kuud minna täis taastumiseni. Novembris ma tahaksingi uuesti lumele saada, aga siis on ka alguses katsetamine, et üldse vaadata, mis tunne mu põlvel on, kas see teeb mulle valu või mitte ja kui kõik läheb hästi, saab sealt vaikselt edasi vaatama hakata, aga praegu on küll päris raske ennustada, millal see hetk on, kui ma uuesti võistlema hakkan,” ütles Kelly. Saatejuhi küsimusele, milline medal kindlasti võiks veel tema kogusse kuuluda, vastas Kelly, et olümpiakuld oleks lahe täiendus, samuti MM-i medalid.

Vaata lähemalt päises olevast videost ja lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad