34 tuhat eurot vastu taevast! Suurpere ei pääse lohaka ehitustöö tõttu oma majja elama

Murelikud majaomanikud
Murelikud majaomanikud — FOTO: kuvatõmmis

Uues “Sotid selgeks” saates jagavad oma mure Inga ja Tarmo, kelle näol on tegemist tubli Eesti suurperega, kuhu on varsti lisandumas veel üks laps.

Hetkel elab pere pead ja jalad koos kolmetoalises korteris. Kuna laste kasvamist korteris ei pidanud vanemad mõistlikuks, siis neli aastat tagasi osteti talukoht Raasiku valda Kiviloo külla.

Vana ja väärikas maja vajas täielikku renoveerimist ning justkui saatuse tahtel tegeleb Inga töökaaslase poja ettevõte Palgi ilu OÜ just selliste ajahammasrataste poolt puretud majade taastamisega. Inga sai Palgi ilu OÜ juhi Aigar Mätlikuga kokkuleppele, et ettevõte renoveerib vundamendi, vahetab välja alumised pehkinud palgid ning ehitab peale teise korruse ja katuse. Tööde hinnaks koos materjalidega tehti pakkumine 34 tuhande euro peale, see Ingale ja Tarmole sobis ning löödigi käed.

Täna, poolteist aastat hiljem ehitus seisab, sest Inga ja  Tarmo pole rahul tehtud tööga.

Nimelt polevat vundament tehtud korrapäraselt, alumised pehkinud palgid on enamuselt väljavahetamata ja valatud hoopis betooni. Lisaks puudub vundamendi ja palkide vahel hüdroisolatsioon, mis kaitseks palke vettimise eest. Kuna enne katuse ehitust jäid seintele paigaldamata sirutuslatid, siis lisandunud raskuse tulemusena vajusid palgid laiali.

Vaata lähemalt videost!

“Sotid selgeks” on TV3s täna kell 20!

Kommentaarid puuduvad