Reklaam sulgub sekundi pärast

VIDEOLUGU | Värske laskeinstruktor Brigita Anton: naised kuulavad paremini kui mehed

Uku Adrian Ilves

Tuntud seltskonnastaar, ilusalongiomanik ja modell Brigita Anton sai hiljuti juurde uue tiitli ja ameti: laskeinstruktor. Mis tõmbab ühte ilu- ja glamuurimaailmas tegutsevat naist stereotüüpselt maskuliinse ala poole? Brigita sõnul on laskmine naiste seas järjest populaarsem ning naised kipuvad võrreldes meestega vähem rapsima ja rohkem õpetussõnu kuulama.

Relvaluba omav ja laskmist harrastav Brigita Anton võttis aasta alguses vastu uue väljakutse, et saada õigus ka teisi relvahuvilisi laskma õpetada. Ta sõnab, et initsiatiiv tuli lasketiiru enda poolt. Varem oli ta mõelnud vaid selle peale, et oleks hea oma tuttavaid privaatselt juhedada.

"Mingi hetk potsatas mulle postkasti kiri Tondi lasketiiru omaniku poolt, et nemad just otsivad parasjagu uut instruktorit ja siis ta pakkus, kas ma võiksin huvitatud olla. Jällegi, kõik asjad tulevad sinuni põhjusega ja ma võtsin selle väljakutse vastu. Mul võttis see kõik aega umbes kaks kuud, et instruktori paber kätte saada. Ma tegelikult päris intensiivselt õppisin ja materjali oli väga palju. Aga kuna eelnev kogemus on olemas, ei olnud see ka nii raske. Tuli ka meelde tuletada palju asju.“

Brigita ütleb, et üllatunud pilke ta lasketiirus ei kohta, küll aga juhtub üsna tihti, et lasketiiru helistades ja aega broneerides küsitakse just teda endale instruktoriks. „Hetkel on isegi kujunenud välja nii, et 2-4 korda nädalas, täiesti oleneb sellest, kuidas siin vajadus on siin ja kuidas ma saan oma salongis asjad sättida. Lisaks modellinduse teema. Et mul ongi kolm suurt suunda, millega ma tegelen,“ vastab Brigita küsimusele, kui sageli ta lasketiirus töötab.

Stereotüüpselt ja ka ajalooliselt on relvad n-ö mehine valdkond, kuid see piir on järjest hägusem ning lasketiirus proovivad laskepakette ja läbivad koolitusi igasugused inimesed. „Aina enam tehakse relvalubasid, hästi palju on relvaõppeid ja käiakse ka n-ö fun shooting'ut tegemas. Käivad naised, käivad mehed, käivad pered koos ja lapsed, kes on üle 12-aastased. Inimesed naudivad väga. Päevad on täis üldiselt," ütleb Brigita ja lisab, et üha enam lasketiirus käivad naised on ühtlasi ka head laskjad. "Nad lasevad väga täpselt ja kohati nad kuulavad ka paremini kui mehed. Mehed kipuvad alati rapsima, aga naised ikkagi kuulavad, mis sa räägid neile ja siis vastavalt sellele tegutsevad ka.“

Milliseid vigu esmased laskjad teevad? „Eks kõige rohkem korrutame seda, et sõrm päästikult ära ja relv alati ohutus suunas. Tihti hakatakse relva võtma ja sõrm läheb kohe päästikule. Kui sa kõrval ei ole ja reaalselt ei vaata, siis ikkagi see relv võib täiesti X suunda minna: kas sõprade poole, lakke või kuhu iganes. Hästi tähelepanelikult tuleb ikkagi jälgida inimesi. Sa võid küll rääkida seda, aga siis kui nemad ikkagi selle relva enda kätte võtavad, siis tihti ikkagi läheb sekundiga meelest ära, mis me just 2 minitut tagasi rääkisime.“

Brigitale endale meeldib lasta erinevatest relvadest ning harjutada nii lihtsalt täpsuslaskmist kui ka teha erinevaid taktikalise radade ja harjutustega treeningut. Ise omab ta mudelit Glock 43X.

Mida relvast laskmine Brigitale isiklikult annab? „Eks ta ikkagi kõige rohkem annab adrenaliini ja see on n-ö karbist välja tegevus. Sa ei tee seda igapäevaselt ja kui sa tuled siia, siis kogu see püssirohu lõhn ja paugud. Annab adrenaliini."

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad