Reklaam sulgub sekundi pärast

Verine vetsuskäik ja metsik valu: tuntud suunamudija sai puhkusereisil põiepõletiku

Cassia Shakti Šamotailo
Cassia Shakti Šamotailo — FOTO: Roomet Poom/Instagram

Cassia Shakti Šamotailo, kes on valdavale enamusele tuntud kui endine blogija Paljas Porgand, jagab oma sotsiaalmeediakontol jahmatavat lugu sellest, kuidas ta puhkusereisil põiepõletiku sai.

Cassia naases äsja puhkusereisilt Pariisist koos oma kallimaga ja otsustas ausalt ära rääkida, mis temaga seal päriselt juhtus. Nimelt polnud suunamudija jäiseks Pariisi kliimaks väga hästi valmistunud ja muretses oma põie pärast, sest kaasa olid pakitud vaid kleidid, seelikud ja sukapüksid. 

Kuigi Cassia tarvitas ka profülaktika mõttes jõhvikatablette, suutis ta siiski külmetuda ja põis andiski koheselt tunda. "Külmetusolukorra tegi arvatavasti hullemaks ka Pariisile kohane rohke gluteeni ja suhkru tarbimine. Muidugi ei aidanud kogu olukorrale kaasa ka mu unetus," avaldab suunamudija.

Kui paarike Eestisse tagasi jõudis, andis probleem endast aina tugevamalt märku ja tekitas tüli. "Metafüüsilisel tasandil on põiepõletiku peamine põhjus emotsioonide alla surumine, turvatunde puudumine (eriti paarisuhetes) ja oma elujoa mitte voolamine (nt unistuste alla surumine). Kõik need 3 olid minus aktiivsed sel hetkel," usub Cassia.

Keset tüli jooksis ta aga vetsu ja tundis, justkui urineeriks okastraati, millele järgnes verine vetsupaber. "Olin šokis! Ma pole kunagi verd pissinud," ehmatas Cassia.

Kuvatõmmis Instagramist
Kuvatõmmis Instagramist

Kuna Cassia ei poolda tavameditsiini ja eelistab holistilisel moel ravimist, võttis ta kasutusele homöopaatilised terad ja põietee, kuid miski ei aidanud. Ühel hetkel oli verd urineerimisel eriti palju ja ei jäänudki muud üle, kui minna erakorralisele vastuvõtule. "Mind võeti kohe vastu ja andsin pissiproovi. Paluti keskjuga, aga mis joast me räägime. Mul tuli paar tilka ja need olid ka ähmasemad kui pohmellis peaga mälu õhtusest peost. Lisaks tuli pissides ka suur vereklimp välja," avaldab suunamudija.

Seepeale teatati talle, et tegemist on tugeva põiepõletikuga ja koheselt oleks vaja alustada antibiootikumide võtmist. Seda pole Cassia aga juba 10 aastat teinud. "Hommikul ärgates oli konstantne valu kadunud. Pissides enam verd ei tulnud, kuid kibe valu oli ikka. Kui enamasti põiepõletik ikka hüüab tulles ja seda saab kergelt D-mannoosiga ja homöopaatiliste teradega eemale hoida, siis ootamatu ja ägeda põletiku korral ära oota sekunditki, et akuutselt asja ravida. Kui põletik läheb neerudesse, siis lõpetad juba haiglas," lõpetab ta.