Reklaam sulgub sekundi pärast

Tippsportlane Kregor Zirk värskest isarollist: tänu sellele sain “tarakanid” peast välja

Kregor Zirk Star FM hommikuprogrammis
Kregor Zirk Star FM hommikuprogrammis — FOTO: TV3

Eelmisel reedel käis Star FM hommikuprogrammis külas Kregor Zirk – esimene meesujuja läbi aegade, kes ujus maailmameistrivõistluste finaalis ja saavutas seal viienda koha. Ta ütles, et kuigi lapse sünniga tuli kohustusi juurde, mõjus see talle väga hästi ning aitas ilmselt ka sooritusele kaasa.

Kregor Zirk saavutas hiljaaegu maailmameistrivõistlustel 200 meetri liblikujumises viienda koha ajaga 1:55,48. Ta ütles saates, et veedab nädalas umbes 20 tundi vees.

Kas ta tunnetab võistlema minnes eraldi ka ära, et täna on tulemas hea päev? „Ütleme nii, et ujujatel on selline asi nagu veetunnetus. Soendustel saan ma päris hästi aru, kuidas keha reageerib, kas keha on puhanud. Kõik töö ongi juba tehtud, su keha on valmis, need pisiasjad, mida sa tol päeval tunned, tegelikult ei mängi rolli.”

Saatejuhid uurisid ka seda, kas basseinil ja basseinil ning veel ja veel on vahe? Zirk tõdes, et on küll, vähemalt ujujad saavad sellest vahest aru. Huvitava loona tõi ta välja paari aasta taguse seiga juuksuriskäigust, kus juuksur ütles, et pole hea mõte nii tihti enda juukseid värvida. „Ma ütlesin, et ma ei ole elu sees juukseid värvinud (naerab). See kloor...ja mingi hetk ma treenisin väga palju päikese all välibasseinis, siis see kõik koos sööb juukseid väga palju. Mingi periood mul olid juuksed sellised tuustid peas ja ma käisin täitsa eraldi juustespetsialisti juures, et õiged šampoonid ja asjad saada, nüüd olen enam-vähem kontrolli alla saanud,” ütles Zirk ja lisas, et nahk on tal kõige selle kõigega juba üsna ära harjunud.

Kregor on värske isa ning tõi treenimise osas välja, et lapse sünni tõttu sai ta võistlusteks vähem ette valmistada, kuid sellest hoolimata sai seni parima tulemuse. „Mingi kolm nädalat peale lapse sündi ma läksin juba Euroopa meistrivõistlustele, kus ma tulin kuuendaks. Ütleme nii, et üldpildis mulle tundub, et lapse sünd lihtsalt mõjuski mulle väga-väga hästi ja sain mingisugused tarakanid enda peast välja ja suutsin rohkem ujumisele keskenduda.”

Zirk tõdes, et treeningtingimused on välismaal paremad kui Eestis ning soovides maailmaparemikku kuulda, peab võimalusi mujalt otsima. Rekorditest rääkides tõi ta välja, et see teda enam ei motiveeri, sest täiskasvanute arvestuses on tal neid kogunenud juba 77 ning kõiki vanuseklasse arvestades ilmselt umbes 300. Teda motiveerivad medalid ja finaali pääsemised.

Kuula raadio Star FM hommikuprogrammi järgi SIIT!

Kommentaarid puuduvad