Reklaam sulgub sekundi pärast

Tehtud! Sisulooja Karl-Gustav Kurn läbis ajateenistuse: sa hakkad mitmeid asju elus paremini mõistma

Karl-Gustav Kurn
Karl-Gustav Kurn — FOTO: Mikael Heinonen

Eesti televaatajatele saatest "Kõige parem kaaslane" tuntuks saanud ja täna aktiivselt sisuloomega tegelev Karl-Gustav Kurn läbis edukalt Soome ajateenistuse.

Karl-Gustav osutus esimese "Kõige parema kaaslase" hooaja võitjaks ja suundus peale seda suve lõpus Soome aega teenima. Karl-Gustavil läks kaitseväes lausa nii hästi, et pärast viite kuud edukat teenistust ülendati ta kapraliks. Tänaseks on noormees taas "vaba" ning selle puhul uurisime, kuidas ta ise sellele ajale tagasi vaatab.

Kuidas sul nüüd tunne on, kui kaitsevägi läbitud?

Tunne on rahulik. Sai tehtud! Läksin väga hea meelega ja tulin ära hea tujuga. Kurb on ikka, et läbi sai, aga miski pole igavene siin elus. Uute seikluste poole! Crazy on mõelda, et vahetasin selleks oma kodakondsuse ära, kuna Soome kaitsevägi tundus mulle kodusem. Uhke tunne on!

Mis oli sinu jaoks kõige keerulisem või väljakutsuvam?

Midagi sellist ”eriti rasket” ei olnud. Kõigega sai hästi hakkama. Võib-olla selline kiire ajaga töötamine võis tekitada stressi.

Mida sellest kogemusest õppisid ja endaga kaasa võtad?

Sain häid sõpru ja väga häid kontakte tuleviku jaoks. Lisaks sain 8,5 kuu töötunnistuse, kuna olin meediasõdur, seega kasu oli sellest küllaga. Õppisin paremini pildistama, arendasin ennast ja ületasin hirme. Lisaks pildistamisele sain muidugi osaleda ka laagrites ja marssida. Oli meeletult äge tunne marssida 41 kilomeetrit 16 tundi järjest öö läbi kott seljas ja püss käes. See oli võimas! Ja oi, mis kõik seal teel juhtus…

Miks on sinu hinnangul oluline, et noormehed ajateenistusse lähevad?

See on kogemus! Sa arened inimesena päris palju ja hakkad mitmeid asju paremini mõistma elus.

Mis sinust nüüd edasi saab?

Praegu ei saa ma veel tulevastest projektidest rääkida, aga võin paljastada, et tulen meediasse võimsana tagasi!