Teed trenni ja sööd vähem, aga kaal ei lange? Ott Kiivikas avaldas põhjuse, miks see nii võib olla

Star FM
Ott Kiivikas. Foto: Star FM

Raadio Star FM hommikuprogrammis käis külas kulturist ja sportlane Ott Kiivikas, kes on võtnud eesmärgiks panna liikuma ka Eesti rahvas.

Kiivikas kutsub kõiki inimesi aktiivselt liikuma ja rohkem samme päevas tegema. “Noored emad lapsekärudega teevad vanaisale (Kiivikasele endale – toim) säru!” naerab ta. Nimelt on tema poolt veetavas FitSphere äpis käimas sammude väljakutse, kus saavad kõik huvilised osaleda ja seal ka auhindu võita.

Kiivikas liitus kevadel ka Kaitseliiduga. “Sõdurioskuste kursust läbin igakuiselt hoolikalt ja praeguste sõjauudiste valguses jõuan ma iga kuu paremasse sõjalisse vormi. Põhimõte ja programm on sama, mis ajateenistus, aga intensiivsem,” selgitab Ott.

Naljatledes räägib Ott, kuidas sõduritele pakutavad toidud on ka ajas paremaks läinud ning kuna füüsilist aktiivsust on niivõrd palju, siis võiks teoorias lausa kommikotiga ringi käia ja järjest pugida. Siinkohal imestab Andres Puusepp, kes hiljuti läbis Ironmani, et tema ei suutnud küll väga palju kaalus alla võtta, kuigi ta tegi tohutult trenni ja ei toitunud ebatervislikult.

Kiivikas selgitab, et see oli ilmselt tingitud liigsest stressist tema kehale. “Kuskilt maalt lisatreenimine ei aitagi enam. Keha on sellises stressis, sest see, mida sa tegid, ei olnud ju normaalne ning koormuse tõus oli korralik. On juhuseid, kus inimene teeb kolm korda päevas trenni, sööb tuhat kalorit ja kaal ei kuku mitte üks gramm. Stressisituatsioonis on keha suuteline hästi madala kaloraažiga kehakaalu säilitama, matemaatiline loogika puudub,” räägib ta. 

Kuula täispikka intervjuud raadio Star FM hommikuprogrammist!

Kommentaarid puuduvad