Ööklubid esimesest piirangutevabast nädalavahetusest: pidulised olid juba tulles väga ülemeelikud

Ööklubi
Foto:!23rf

Möödunud nädalavahetusel said ööklubid taas uksed avad ja esimene piirangutevaba nädalavahetus tõi Tallinna klubid pilgeni rahvast täis. Öökultuuri asutuste omanikud vaatavad tulevikku optimistlikult.

Eelmisel teisipäeval otsustas valitsus kaotada koroonapassinõude ja kellaajalise piirangud. See oli rõõmusõnum ööklubidele, kes on said pärast pikka aega taas klubid kõigile soovijatele avada. Paljud ööklubid on koroonaajal oma tegevuse lõpetanud, kuid ellujäänud ööklubidel esmasel piirangutevabal nädalavahetusel pidulistest puudu ei olnud.

“Rahvast oli palju ning oli näha, et piirangute leevendamist oodati juba ammu pikisilmi,” rääkis Tallinna vanalinnas tegutseva ööklubi Venus juhatuse liige Renar Pindel.

Pindeli sõnul külastas neid kahel ööl kokku üle tuhande inimese ning kõik tundus nagu vanaviisi. “Väga ei usu, et viirus inimeste väljaskäimist mõjutaks. Kui piiranguid ei ole, siis ikkagi lõbutsetakse nagu vanasti. Lisaks muudele toimetustele on inimestele ka meelelahutust vaja,” arvas Pindel.

Tallinnas vanalinnas paikneva ööklubi Hollywoodi esindaja Rauno Otsepa sõnul oli neil samuti nii reedel kui ka laupäeval täismaja. “Läks väga kenasti, kliendid leidsid meid kohe uuesti üles. Tuldi aegsasti ja peol püsiti kenasti,” rääkis Otsepa.

“Mõned pidulised olid juba tulles väga ülemeelikud, aga eks asi vajab harjutamist ja järgmisel nädalavahetusel on kogu see värk kindlasti juba paremini käpas,” lisas ta.

Otsepa hinnangul on jutud ööelu surmast enneaegsed ja tugevasti liialdatud. “Ajad on segased ja meel vajab lahutamist. Vahetu suhtlemise tähtsust me ilmselt mõistame alles nüüd,” tähendas Otsepp.

“Kui saabuks ka rohkem turiste, siis jätkub rahvast kindlasti kõikidesse öökultuuri asutustesse ja hetkel natuke välja surnud vanalinn ärkaks ka taas ellu,” tõdes Pindel, et ta usub samuti öökultuuri jätkusuutlikkusse ega arva, et koroonaaeg oleks muutnud niivõrd inimeste pidutsemisharjumusi.

Kuigi praegu vaadatakse tulevikku optimistlikult, tõdevad mõlema ööklubi esindajad, et viimased kaks aastat on olnud rasked ning täis segadust. “Just valitsuse puuduliku kommunikatsiooni ning täiesti arusaamatute kellaajaliste piirangute tõttu, eriti sellele talvel,” rõhutas Pindel.

“Rihm on küll pingul, aga tuleme toime. Kollektiiv on kaua koos töötanud, väga hullusti ei kummita hetkel ka tööjõuga seotud mured. Eks näis, mis edasi saab, praegu on meel rõõmus ja tulevik tundub helge!” ütles ööklubi Hollywood esindaja.

Kuidas möödus esimene piirangutevaba õhtu Tallinna vanalinnas? Vaata videost

Kommentaarid puuduvad