“Rääkisime lastele, et tuleb üks Andres…” NOËP andis Metsküla Algkoolis muusikatundi

Andres Kõpper käis Metsküla Algkoolis muusikatundi andmas.
Andres Kõpper käis Metsküla Algkoolis muusikatundi andmas. — FOTO: Metsküla Algkooli Facebook/erakogu

Suletavas Metsküla Algkoolis käis lastele muusikatundi andmas muusik Andres Kõpper ehk NOËP. “Rääkisime küll lastele, et meile tuleb muusikatundi andma üks Andres, aga kui too külalisõpetaja uksest sisse astus, karjusid kõik lapsed: “Õpetaja, see on ju NOËP!” seisab Metsküla Algkooli Facebooki postituses.

“See muusikatund läks hinge nii lastele kui NOËPile endale. Jutu käigus tuli välja, et kuigi enne suuri kontserte on ka ikka veidi närv sees, siis mitte nii palju kui enne meie kooli muusikatundi!”

Metsküla Algkoolis tervitasid staari 21 rõõmsat rüblikut, kes said uuelt õpetajalt teada, kuidas temast sai muusik ning kuidas ta esimest korda mõistis, et ei pea alati teiste loomingut mängima, vaid muusikat saab ka ise luua. “Kuna ta oli siis umbes sama vana nagu meie viimase klassi lapsed praegu, siis läks see lugu publikule eriti hinge.”

“Kuna muusikatund pole ainult jutuajamiseks, siis tegi NOËP Metskülas koos lastega ka ühe uue loo ja näitas, kuidas käib kaasaegse muusika produtseerimine ja miksimine.” Pala koosneb tervenisti laste häältest, häälitsusest ja nende ilma instrumentideta tehtud helidest. 

“Lapsed puistasid küsimusi nagu varrukast ja õpetajal oli selgitamist palju. Kuidas kontserdil klaver põlema läks nii, et ta sellel edasi mängida sai? Ja kas ta kasutab oma lugudes robothäält ka? Ja kuidas Eesti Laulul ansambel Meeliku muusikul kitarr katki läks nii, et ta katki ei läinud?” 

NOËP aka Andres Kõpper on oma loominguga üksnes Spotify platvormil kogunud enam kui 60 miljonit kuulamist, milles mängis suurt rolli eelmise aasta lõpus Itaalias teenitud kuldplaadi staatus looga ‘fk this up’. Albumiga “No Man Is An Island” pälvis ta Eesti Muusikaauhindadel neli tiitlit. NOËP’i viimane album ‘Move Your Feet’ avaldati 14. veebruaril ning on inspireeritud erinevatest taskuhäälingu saadetest, intervjuudest ning sotsiaalmeedias nähtud klippidest.

Kommentaarid puuduvad