Pulmakellad helisevad! Alternatiivmeditsiini reklaamiv Norra printsess abiellub ameeriklasest šamaaniga

BBC

Norra printsess Matha Louise abiellub šamaaniga
Norra printsess Matha Louise abiellub šamaaniga — FOTO: AFP/Scanpix

Norra printsess Martha Louise abiellub järgmisel suvel oma ameeriklasest elukaaslase, isehakanud šamaan Durek Verrettiga. Kuningakoda tervitab paari avasüli.

Kuningas Harald V õnnitles paari, öeldes, et tal on hea meel Verrett oma pereringi kutsuda.

Printsess Martha Louise loobus eelmisel aastal oma kuninglikest kohustustest, et juhtida alternatiivmeditsiini äri, mida ta oma kihlatuga jagab. Verrett on tuntud kui tõestamata meditsiinipraktikate propageerimise poolest.

Ta on väitnud, et vähihaigus on valik, ja on müünud internetis medaljone, et Covid-19 tõrjuda, samas kui printsess Martha Louise on väitnud, et suudab inglitega suhelda.

Nad teatasid oma kihlusest 2022. aasta juunis ja said kuninga õnnistuse.

“Oleme põnevil, et Durek Verrett liitub meie perega ja ootame koos nendega suurt tähistamist,” ütles Norra kuningas ja kuninganna kolmapäeval avaldatud avalduses.

“Soovime Marthale ja Durekile kõike head.”

Pulmad peetakse maalilises Norra linnas Geirangeris, UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud fjordi kaldal.

“Oleme uskumatult õnnelikud, et saame tähistada oma armastust Geirangeri kaunis ümbruses. Meile tähendab palju, et saame koguda oma lähedased kohta, mis on nii rikas ajaloo ja suurejoonelise looduse poolest,” ütles paar.

Hr Verrett kolib Norrasse ja liitub kuningliku perekonnaga ilma tiitlit omamata, teatas Norra riiklik ringhääling NRK.

Hollywoodi guru, kes nimetab end “6. põlvkonna šamaaniks” – on väitnud, et on surnuist üles tõusnud ja ennustanud 11. septembri rünnakuid USA-s kaks aastat enne nende toimumist.

Samal ajal on printsess Martha Louise tekitanud Norras aastakümneid poleemikat seoses alternatiivsete ravimeetoditega, sealhulgas kooli loomisega, mille eesmärk oli aidata inimestel oma inglitega ühendust saada.

Ta on öelnud, et oli “teadlik teaduspõhiste teadmiste tähtsusest”, kuid usub, et alternatiivmeditsiin võib olla “oluline täiendus traditsioonilise meditsiiniasutuse abistamisel”.

51-aastast naist süüdistati oma kuningliku tiitli kasutamises konkurentsikasu saamiseks ning eelmise aasta novembris tehtud palee avalduses öeldi, et ta on loobunud oma kuninglikust rollist, et selgemalt eristada nende tegevust Norra kuningakoja vahel. Kuningas Harald otsustas tütrele tiitli alles jätta ja printsess nõustus seda oma ärilistes ettevõtmistes mitte kasutama.

Printsess oli varem abielus kirjanik Ari Behniga. Nad lahutasid 2017. aastal ja hr Behn, kes oli rääkinud depressiooni põdemisest, suri 2019. aasta jõulupühal enesetapu tagajärjel.

Printsess Martha Louise on kuningas Haraldi vanim laps. Tema noorem vend kroonprints Haakon saab ühel päeval isa asemel kuningaks.

Kommentaarid puuduvad