Reklaam sulgub sekundi pärast

Metsik hinna ja kvaliteedi vahe! Esteetikaturism on eestlaste seas aina enam populaarsem

Jana Sandberg
Jana Sandberg — FOTO: Erakogu

Esteetikaturism on viimasel ajal üha rohkem levinud mõiste ja aina enam eestlasi läheb oma välimuse korrigeerimiseks hoopis välismaale. Põhjus on lihtne: hinnad ja kvaliteedivahe võrreldes Eestiga on lihtsalt niivõrd suur. Sellest sai indu ka Jana Sandberg, kes nüüd ise selliseid reise korraldab.

Esteetikaturism on viimasel ajal üha rohkem levinud mõiste. Mida see aga tähendab? Esteetikaturismi korraldaja Jana Sandberg sõnab, et seda võib nimetada ka ilureisimiseks ehk siis minnakse välismaale tegema iluoperatsioone ning protseduure. “Eesmärk on siduda ilu, tervis ja reisimine,” sõnab Jana.

Turismiks võib seda nimetada ka põhjusel, et reisil olles on inimesel piisavalt aega tutvuda ka kohaliku kultuuriga ning avastada linna. Samuti saab tasuta reisile võtta ka oma kaaslase. Istanbuli võib kutsuda esteetikaturismi pealinnaks, sest sinna lendavad kohale inimesed üle maailma, et kohendada oma välimust.

"Esmaste riikide hulka kuuluvad veel Brasiilia, Tai ja Lõuna-Korea. Kuid need riigid jäävad juba pika lennu tõttu eestlasele kaugemaks ja üldiselt pole sealsete riikide kirurgid nii palju harjunud eurooplase kehaga ning välimuse iseärasustega," räägib Sandberg.

Esteetikaturism kogub üha enam populaarsust. Jana sõnul on see põhjusel, et Eesti on väike ning maailmatasemel plastikakirgurge ei pruugi leida, kel oleksid nii laialdased kogemused kui Türgi staažikatel kirurgidel. Naise enda sõnul tuli peamine põhjus esteetikaturismi reise korraldama hakata oma isiklikust vajadusest - ta ei olnud Eestis tehtud protseduuridega rahul. "Kuna selline kogemus oli valus, hakkasin lahendusi otsima välismaalt, avastasin Istanbuli tippmeditsiini ja arstid, kel vägagi oskuslik suhtumine ja pädevus korrastada untsu läinud töid."

Jana Sandberg
Jana Sandberg — FOTO: Erakogu

Jana sõnab, et peamiselt minnaksegi välismaale korrigeerima Eestis tehtud töid. Kuna välismaal on hinna ja kvaliteedi suhe väga hea, käiakse seal tegemas ka populaarseid protseduure, näiteks rindade suurendamist.

"Esteetikaturism Eestis aina kogub tuure ja kui mujal maailmas on Türgi meditsiini võlud avastatud juba kümmekond aastat tagasi, siis Eestis oleme alles alguses," sõnab Sandberg. Peamine kriteerium, miks otsustatakse välismaa kasuks, on hinnavahe. Näiteks hambakroonide puhul on vahe Eesti hindadega võrreldes suisa kuni kuuekordne, räägib Jana. "Iluoperatsioonide puhul räägime umbes 1,5-4 kordsest vahest." Kuid see võib protseduuriti väga erineda.

Jana tõdeb, et Istanbulis on hinnad küll soodsamad, kuid alati tuleb arvestada, et soodsaim ei ole alati kõige parem. Korraldatud pakettreisid sisaldavad enda hinna sees ka majutust. "Osati võivad hinnad olla samaväärsed, kuid kõige olulisem on siiski kvaliteet ja Istanbuli valitud kliinikud seda vägagi kõrgetasemeliselt ka pakuvad."

Jana Sandberg
Jana Sandberg — FOTO: Erakogu

Tihti käiakse Türgis tegemas ka juuste, habeme ning kulmude siirdamist. Seda põhjusel, et neid on valdavalt lihtne teostada. Naiste seas on populaarseimad protseduurid rinnasuurendusoperatsioonid ning implantaatide vahetused, lihtsamatest protseduuridest kohaliku tuimetusega silmalaugude lõikused ja liplift, ehk ülahuule tõstmine.

Jana sõnab, et on ka ise käinud protseduure tegemas ning tulemused räägivad enda eest. Samuti rõhutab ta, et oluline on ka toituda tervislikult ja olla aktiivne. "Tooksin näitena ka kliendi, kes jonnakast keharasvast treeningutega kuidagi lahti ei saanud ja keha kontuurimise protseduuri läbides teeb rohkem trenni ja on saanud ekstra motivatsiooni oma keha eest hoolitsemisel. Ka minugi keha on nii ilus, meeldiv on seda kaunist tulemust hoida!"

Jana Sandberg
Jana Sandberg — FOTO: Erakogu

Iluoperatsioon on kaalukas ning mahukas otsus. Jana sõnab, et enamasti jõuavad tema juurde inimesed, kes on pikemalt otsust juba kaalunud ning on nüüd valmis selle sammu astuma. "Iga kirurgiline sekkumine on elumuutev otsus ja selleks tuleb ka psühholoogiliselt valmis olla," sõnab ta.

Protsess ise on lihtne - inimene saab oma soovi avaldada esteetikaturismi korraldajale ning nemad omakorda edastavad selle kliinikutele. "Võimalik on plastikakirurgiga eelnevalt läbida ka tasuta veebikonsultatsioon." Enne tuleb otseloomulikult teostada vereanalüüs ning vastata põhjalikele tervisekontrolliks vajalikele küsimustele. "Kui kõik on korras, siis kohapeal toimub uus kirurgi konsultatsioon, teostatakse värsked analüüsid ning toimub valitud protseduur." Peale seda peab patsient viibima ühe või kaks ööd haiglas, edasi juba hotellis ning kojulennule eelnevalt toimub lisaks üks kirurgi konsultatsioon. "Olenevalt protseduurist on ka ootejärjekord erinev, mõnest nädalast kuni 3 kuuni."

"Esteetikaturism on üha populaarsust kogumas ja oleme uhked, et saame täisväärtuslikku teenust ja meeldejäävaid ning ilusaid kogemusi pakkuda ning olla uudse niši loojaks," sõnab Jana lõpetuseks.

Kommentaarid puuduvad