Reklaam sulgub sekundi pärast

Noor eestlanna maailmastaaride pildistamisest: ma poleks Eestis mitte kuhugi arenenud!

Hea välimusega naisterahvas, kes pildistab ka ise hea välimusega inimesi – nii tutvustas Tomas Legrant oma video-podcast'i külalist Gerda Carinat. Londonisse uusi väljakutseid otsima minnes sai ta tänu enesekindlusele ja tegutsemisele kogeda nii mõndagi sellist, mis Eestis poleks võimalik olnud.

Maailmanimesid väga palju lähedalt näinud fotograaf Gerda Carina ütles, et tema tiimi endasse mitteuskuvad inimesed ei saa. "Ärge tundke ennast puudutatuna, mitte kõik ei ole sellised. Aga need, kes ütlevad, et ehh, mis mina, ma ei oska midagi. Kuigi ise on väga andekad."

12-aastaselt pildistama hakanud naise portfooliost leiab pildimaterjali nii Rita Orast, Vogue Arabiast, Versace'st jne. "Kus see tuleb? Kogemusest. Ma ütlen seda hästi palju ka, et ma ei ole nüüd nii noor ka, ma näen noorem välja. Aga kui sa hüppad pea ees vette, nagu mina tegin: ma läksin peale keskkooli Londonisse üheotsa piletiga, pidin minema assisteerima ühte fotograafi. Aga kui ma seal olin, ma ütlesin, et ma pesen kasvõi aknaid või küürin põrandaid, ma tahan lihtsalt näha, et õppida. Lõpuks lõpetasin nii, et kedagi polnud seal, ma pidin ise hakkama saama, ma ei olnud mitte keegi. Mul Eestis oli klientuur olemas, aga see oli rohkem fine art, minu portfoolio ei olnud portreed, mida ma praegu teen, elegantne," kirjeldab Gerda Carina ja lisab, et Londonisse minnes ei teadnud ta seal ta kuigi palju rohkemat kui punased bussid ja Big Ben. "Mul ei olnud aimdust, ma ei teadnud, mis koht see on."

Londonis olles avastas naine Facebookis uudise, kus otsitakse intern'i. Seepeale otsis ta üles vastava ajakirja omaniku, tutvustas end fotograafina ja näitas oma huvi. "Muidugi, ma tegin kõike, kui ma sinna läksin. Küll jooksed mööda tänavat riiete järgi ja mis iganes. Aga see avas uksed."

Fotograafias paremuse poole püüeldes tajus Gerda Carina juba noorena, et Eestis tuleb talle peagi lagi ette. "Ma tundsin seda füüsiliselt, et ma ei saa mitte kusagile areneda [kui ma Eestisse jään]. Need oskused ja see, milleks ma võimeline olen, on suur."

Vaata ja kuula lähemalt päises olevast video-podcast'ist!