Eestlaste südamed võitnud Ukraina tulbimüüja tahab luua oma ettevõtte: sain aru, et endine elu on läbi

Khrystyna Didukh
Khrystyna Didukh — FOTO: kuvatõmmis

Eelmise aasta 24. veebruaril juhtus midagi, mida poleks osanud ette näha ka kõige halvemas unenäos, kui Venemaa ründas Ukrainat. Toona oli üks lihtsamaid viise heateo tegemiseks Eestis elava ukrainlanna käest tulbikimbu ostmine. Kuidas läheb tal täna?

Möödunud aasta märtsikuus puudutas paljude eestlaste südameid Ukrainast pärit lillemüüja Khrystyna Didukh lugu, kes palus abi rekkatäie tulpide müümisel, kuna ei saanud oma kodumaale naasta. 

Nüüd kohtume Khrystynaga aasta aega hiljem Eestis asuvas Kukupesa poes. Noor naine tunnistab, et ei mäleta 2022 aasta sõjakeerises toimuvat eriti hästi, sest see kõik oli justkui suur udu. “Eks me harjusime sellega ja enam ei reageeriks nii. Kõik need varjumised, raketid, me ei reageeri enam nõnda, nagu tegime seda aasta eest,” tunnistab ta.

Tulpide müümine oli Krhystyna jaoks tõeline stressileevendus ja andis võimaluse tegutseda, mitte lõputult mõelda. “Müüsin neid ilusaid lilli headele eestlastele ja see aitas mind palju. Kusjuures, lillede liiga hea kvaliteet oli probleemiks. Ma müüsin lilli kõigile, kes ostsid ja kuna nende eluiga oli kolm nädalat, siis ei olnud neil järgmised kolm nädalat uusi õisi vaja,” naerab ta, et pidi lillede mahamüümiseks lausa teistesse riikidesse minema. 

Lillede müük oli naise jaoks tohutult pingeline periood. “Magamatus ja stress said mu kätte. Põlesin läbi ja umbes kuu aega ei teinud ma mitte midagi. Lihtsalt istusin, jõllitasin ja nutsin. Siis sain aru, et mu endine elu on läbi ja pean alustama uut,” meenutab Krhystyna keerulist aega.

Eestis olles sukeldus ta aga pea ees iduettevõtlusesse ja tegi läbi kõikvõimalikud koolitused ning otsib nüüd võimalusi luua jätkusuutlikku lilleäri. 

Vaata ja meenuta ka, kuidas Khrystyna Eestisse tulpe müüma tuli!

Vaata Krhystyna lugu videost!

Kommentaarid puuduvad