Eesti naisi Balilt aitav Katre Kulbok: esimese koolituse eest maksin ise 15 000 eurot

Katre Kulbok
Katre Kulbok — FOTO: Erakogu

Katre Kulbok on eesmärkide koolitaja, kes süstib Maarjamaa naistesse rohkem enesekindlust ja aitab aru saada, kuidas ennast rahulolevamalt elus tunda. Ise käis ta esimese enesearengu koolituse eest välja kopsaka summa, kuid see andis talle tõuke ka teisi aidata.

Katre on ettevõtja olnud viimased 11 aastat. Kui ta varasemalt töötas iluvaldkonnas, siis viimased viis aastat on ta keskendunud just enesearengu teemadele ja sellega aidanud ka teisi. ‘’Ma nägin, kui paljud naised vaevlevad samade teemadega. Loomulikult iluteenindajana oled sa kohati nagu psühholoog. Eelkõige algas kõik iseendast, ehk polnud endal eneseväärtus paigas, enesekindlus kõikus ja enesearmastus oli puudulik. Ma hakkasin iseenda jaoks toetust otsima,’’ meenutab Kulbok. Nii hakkas ta läbi erinevate tööriistade prioriteete paika panema ja samm-sammult ennast aitama. 

Ta leidis võimaluse sõita ka Taisse koolitusele. ‘’Sain teada, et seal korraldatakse enesearengu koolitust, mille hind oli 15 000 eurot, aga tundsin, et pean sinna saama. Muidugi mõtlesin, et pole eluski pidanud sellist summat välja käima, aga sai ka need lahendused leitud. See koolitus õpetas mulle, kuidas hakata teisi koheselt toetama, aga mul võttis see paar aastat aega, kuni ma sinnani jõudsin,’’ kirjeldab Kulbok oma teekonda. 

Katre rõhutab, et enesearmastuse puudumise korral tuleb läheneda igale inimesele individuaalselt. Kuid aja jooksul on ta näinud, kust võib paljude inimeste probleem pärit olla. ‘’No ikka see lapsepõlv. See mõjutab meid nii palju. Samuti ka see, kuidas oleme saanud ja tohtinud ennast väljendada. Loomulikult, kui sa mõtled meie esivanemate peale, siis mõjutavad meid ka kõik nende uskumused ja kombed, mille oleme kaasa saanud. Ja kui tulla tänapäeva, siis paljuski võimendab seda kõike meediast ja sotsiaalmeediast nähtu,’’ teeb Kulbok ülevaate.

Loe täispikka refereeritud artiklit lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad