Reklaam sulgub sekundi pärast

Amani Kiivikas sai pisipojaga reisides olulise õppetunni: järgmine kord teeme seda 100 protsenti!

Amani Kiivikas koos pisipojaga reisil
Amani Kiivikas koos pisipojaga reisil — FOTO: Amani Kiivikas/Instagram

Bikiinifitnessiga tegelev Amani Kiivikas on üheaastase pisipoja ema ja hiljuti võeti ette ka esimene pikamaa lennureis, kui kogu pere Ameerika Ühendriikidesse lendas. Nüüd annab suunamudija nõu ka kõigile teistele lapsevanematele, kes mõlgutavad mõtteid reisile minekust.

Christin-Amani, tema kallima Siimu ja pisipoja Johan-Eveni lennureis kestis kaheksa ja pool tundi, kui ühiselt lennati Helsingist New Yorki. Kuna naist jälgib palju lapsevanemaid, kes samuti tahaksid võsukestega reisile minna, koostas Amani nimekirja kõigist soovitustest, mida selle puhul jälgida.

"Võimalusel valige lend, mis kattub uneajaga - ideaalis öine lend. Nii on oluliselt lihtsam. Kui saab, siis broneerige lapsele eraldi istekoht. Meie seda ei teinud, aga 100% järgmisel korral tahame teha. Sellisel juhul on rohkem ruumi + laps saab rahulikult magada pikali oma istme peal. Turvatooli kohta ma ei oska midagi öelda, aga ilmselt on see võimalus kindlasti olemas. Lihtsalt mulle isiklikult tundub nii palju rohkem jamamist + vedamist," kirjutab Amani.

Enne lennule minekut soovitab ta last nii palju väsitada kui võimalik. "Lase tal ringi joosta/ uudistada, sest lennuki kitsas vahekoridoris on suht keeruline seda teha. Meie pojal oli mänguasjadest suht kama kaks. Oma tekid ja mõmmi + paar üksikut mänguasja ajasid asja ära. Igaksjuhuks laadige telefoni videoid/multikaid alla juhul, kui tarvis on saab näidata," õpetab Amani.

Lisaks on eriti oluline varuda lennureisile snäkke ja juua, et vältida lapse kõrvade lukku minekut. Ühtlasi ei näe Amani tarvidust enda pleede ning patju kaasa vedada, sest neid pakutakse ka lennukil. "Väikse lapsega võta kaasa igaksjuhuks paratsetamooli. Hammaste tulek, kõrvavalu jne iial ei tea, mis liiga võib tegema hakata. Meie andsine enne lendu ca 30min," kirjeldab Amani.

Kommentaarid puuduvad