Reklaam sulgub sekundi pärast

MyHitsist lahkunud Roomet Poom keerulistest töösuhetest kolleegiga: see oli äärmiselt rusuv

Ummikuprogramm

Cassia Shakti ja Roomet Poom
Cassia Shakti ja Roomet Poom — FOTO: Ilmar Saabas/ Delfi Meedia

Endine raadio MyHitsi saatejuht Roomet Poom rääkis oma video-podcastis vaimsetel teemadel ning enesearengust. Muuhulgas ka oma eelmises töökohas kogetud töökiusust.

Roomet ei avalikustanud oma video-podcastis endise kolleegi nime, kelle poolt ta oli väidetavalt töökiusu kogenud, kuid kirjeldas olukorda avameelselt. 

Mehe sõnul muutus töökiusu tõttu tööl käimine väga ebameeldivaks. "Ma hakkasin järjest kogu aeg tundma rasket energiat, mis oli seotud selle inimese ja ruumiga, kus tööd tehti. Ja see oli äärmiselt rusuv energia. Sa justkui ei suuda ruumi sisse minna, miski nägu hääbub, oled räigelt halva tujuga," meenutas Roomet. 

Roomet tõdes, et töö juures tuldi mingi hetk juba tema käest pärima, et kuidas ta sellise kiusuga hakkama saab, sest seda oli märganud ka teised inimesed. 

"Kui inimene mulle halvasti ütleb, siis ma ei näe, et ta kiusab mind, vaid ma näen hoopis katkist inimest, selle inimese sees. Et mis on teda pannud käituma, et ta peab niimoodi käituma. Ta ei teeks ju niisama halba. Sündis ta siia maailma ju ikkagi hea inimesena," rääkis mees, et ta üritas hoida positiivset meelt. "Ma ilmselgelt kannatasin selle all väga tugevalt, aga ma ei lasknud seda tunda, sest ma teadsin, et ma pean olema tugev."

Roomet tunnistas, et ühel arenguvestlusel otsustas ta siiski selle jutuks tuua. Mees rõhutas, et ta ei taha olla inimene, kes teiste peale näpuga näitab, aga tundis, et peab murest rääkima. 

"Tuli see arenguvestlus, kus ma mõtlesin, et ma ükskord ütlen ja ma enam kunagi ei räägi sellest, ja siis öeldi, et minuga töösuhted lõpetatakse. Ma ise ei saanud seal parimat enda versiooni välja anda," meenutas ta. 

Roometi sõnul pani kogetud olukord teda mõtlema sellele, et kui kaua sa pead mingi asja tõttu kannatama, enne kui julged midagi öelda, teha või muuta. 

"Mingi moment sa pead aru saama, et kuskil on piir, kus sulle tehakse liiga," märkis Roomet.

Mees lisas, et arenguvestlusel öeldi talle, et kui ta oleks selle murega varem tulnud, siis oleks veel ehk olukorda teistmoodi lahendada saanud. 

Kuula lähemalt Roometi töökogemusest MyHitsis video-podcastist Ummikuprogramm:

Kommentaarid puuduvad