Peaky Blinders televisioonis ja ajaloos

Sisuturundus

Chanz.com
Chanz.com

Peaky Blinders on kriitikute poolt kiidetud telesari, mis on võlunud publikut kogu maailmas, sest Netflix omandas selle näitamise õigused BBC-lt, kus see algselt eetris oli. 2013.
aastal esilinastunud sarja tegevus toimub Inglismaal Birminghamis pärast Esimest maailmasõda ja jälgib Shelby kuritegelikku perekonda, kes liigub linna kuritegelikus
allilmas. Kuigi saade on loomulikult väljamõeldud, kas teadsite, et see tegelikult põhineb tõsielu rühmitusel, mida tuntakse Peaky Blindersi nime all?

Tõelised Peaky Blindersid olid kurikuulus tänavagrupp, mis tegutses Birminghamis 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses. Nimi Peaky Blinders on väidetavalt tulnud sellest, et jõugu liikmed õmblesid sageli oma mütside tippudesse habemeterad, mida nad siis kaklustes relvadena kasutasid. Nad olid tuntud oma jõhkrate taktikate ja mitmesuguste kuritegelike tegevuste, sealhulgas röövimiste, väljapressimiste ja ebaseaduslike hasartmängude poolest.

Telesarja Peaky Blindersil ja tegelikul Peaky Blindersil on palju sarnasusi, kuid ka palju erinevusi. Sarja Peaky Blinders on kujutatud organiseeritumana ja võimsamana, kui tegelikud Peaky Blindersid kunagi olid. Samuti kujutatakse neid seriaalis palju rohkem poliitiliste ja majanduslike võimumängudega seotud isikutena, kui nad tegelikkuses olid. Võib ka väita, et Peaky Blinders on teleadaptsioonis ka veidi stiilsem, kandes oma kohandatud ülikondi ja moekaid soenguid, samas kui tegelikud Peaky Blindersid olid tuntud oma karmi, töölisklassi või isegi lausa räpase välimuse poolest.

Sarja peategelane on Tommy Shelby, kes on Shelby kuritegeliku perekonna juht. Tommy on karismaatiline tegelane, keda juhib soov tõusta maailmas kõrgemale ja parandada oma ümbritsevate inimeste elu. Ta on mees, keda kummitab tema minevik ja kes püüab pidevalt oma perekonda ja kuritegelikku ettevõtet koos hoida. Kogu sarja vältel näeme, kuidas Tommy ja Shelby perekond liiguvad sõjajärgse Birminghami poliitilisel ja majanduslikul maastikul, kui nad võitlevad rivaalitsevate jõukude vastu ja võitlevad linna kuritegeliku allmaailma üleval hoidmise eest.

Aga kui me unustame need väikesed erinevused tegelastes, mida on muudetud, et muuta lugu televaatajate jaoks palju põnevamaks, siis üks kõige silmatorkavamaid asju telesarja puhul on tegelikult see, et seriaal on pööranud tähelepanu detailidele, kui tegemist on ajastu tegeliku väljanägemise ja tunnetuse taastamisega. Tootjad ja lavastajad on tõesti näinud palju vaeva, et tagada kõikide kostüümide, komplektide ja sõidukite, mida seriaalis kasutatakse, vastavus võimalikult täpselt sellele ajale. See pingutus on ka tõesti näha ja see teeb sarja vaatamise absoluutseks naudinguks, isegi kui ainult imetleda vanaaegseid riideid ja autosid või Birminghami 1920ndate aastate karmi tööstusmaastiku taasloomist. See muudab sarja usutavaks ja tõesti köitvaks vaatamiseks.

Kokkuvõttes on Peaky Blinders väga meelelahutuslik ja hästi välja töötatud seriaal, mis põhineb reaalsel kuritegelikul jõugul, mis oli kunagi kuulus. Seriaal võtab teatud vabadusi jõugu suhtes, kuid jääb paljuski tõelise Peaky Blindersi vaimule truuks. See on kohustuslik vaatamine nii ajalooliste draamade kui ka kriminaalsarjade fännidele. Oma rikkalike tegelaste, veenvate süžeede ja vapustava tähelepanuga detailidele – Peaky Blinders jääb kindlasti publikut köitma aastateks!

Kui soovid näha rohkem Peaky Blindersi tegevust, vaata seda!

chanz
Chanz.com

Kommentaarid puuduvad