Reklaam sulgub sekundi pärast

Marta Lotta Kukk meenutab lustakat seika oma lapsepõlvest: meil oli isegi privileeg valida välja oma peikad!

Marta Lotta Kukk
Marta Lotta Kukk — FOTO: MartenJaan Photography

"Eesti otsib superstaari" saatest tuule tiibadesse saanud Marta Lotta Kukk avaldas hiljutises intervjuus, et veetis oma lapsepõlve Viljandis. Koos oma vanema õega oldi Ugala teatri näitlejate parimad sõbrad. "Meil oli isegi privileeg valida välja oma "peikad" - vaidlesime omavahel pikalt, kes saab suurena abielluda millise näitlejaga."

Marta Lotta on noor laulja, kelle lapsepõlv möödus Viljandi tänavatel möllates, Ugala teatri koridorides peitust mängides ja Kultuuriakadeemia valvelauatöötajatega töökohustusi jagades. Hiljutises persooniloos tõdes ta, et kuna tema vanemad töötasid mõlemad kultuuriga seotud aladel, siis oli paratamatu, et kui nende tööpäevad pikaks venisid, tuli nendega kaasa minna.

"Mäletan ka oma väga häid peretuttavaid, kelle juures möödus väga suur osa päevadest, kui me parasjagu lasteaias või koolis ei olnud," sõnas Kukk. Marta peretuttavad elasid kõrvaltänaval ning vahel sadasid nad õega ette teatamata uksest sisse. Laulja sõnab, et tema lapsepõlv oli väga seiklusterohke - sai aias ronitud õunapuude otsas ja vihmastel suvepäevadel lompides trambitud.

Üks periood on Marta Lotta jaoks lapsepõlvest aga eriline ning võib-olla ka just seetõttu on ta vanemana olnud hästi iseteadlik ning teinud asju ilma vanematega konsulteerimata. "Hakkasin kuueaastaselt iseseisvalt bussiga Saarepeedil lasteaias käima. Hommikuti saatis ema mind bussijaama ning Saarepeedil olid kasvatajad juba vastas. Aga see tunne, et mina nüüd üksinda käin ja pean ise teadma, mis peatuses maha minna." Kukk tõdeb, et tänasel päeval tundub isegi uskumatu, et nii väike laps sellist asja tegi. "Aga ma olen tänulik, et keerulised olukorrad just nii lahenesid. See on teinud mind just selliseks inimeseks, kes ma täna olen."

Kukkede peres on muusika olnud lahutamatu osa. "Kas see on siis seotud teatriga, pärimusmuusikalaagritega, kontserdikorralduse või muuga. Alati on see kaasas käinud!" 

Martal on väga lähedane side oma vanema õega. Kuid see pole teps mitte kogu aeg nii olnud - väikeste lastena tülitsesid nad tihti. Lausa nii hullusti, et pärast õe kodust välja kolimist jäi nende suhtlusesse sisse mitmeaastane paus. "Aga aeg parandab haavad! Kui ta oma esimest last ootas, taastus meie side ning nüüd on õde üks minu lähedasemaid sõpru," rääkis Kukk. Nad helistavad omavahel pea igapäevaselt, et rääkida oma muredest ja rõõmudest. "Kuna ma olen (eriti viimase poole aasta jooksul) väga hõivatud olnud, on need kõned ka ainus võimalus näha oma õelapsi," avaldas Marta.

Kui "Eesti otsib superstaari" saade käis täie hooga, ei näinud Marta oma õelapsi üle kahe kuu. "Selle aja jooksul hakkasid poisid rääkima. Nüüd lobisevad nad võidu, suurem poiss parandab väiksemat ning väiksem uhkeldab uute sõnadega, mis ta vahepeal ära on õppinud."

Loe täispikka intervjuud Marta Lottaga SIIT!