Reklaam sulgub sekundi pärast

Margus Vaher oma uuest erootilisest romaanist: ühe meeskirjaniku ema ei peaks seda kunagi lugema

Margus Vaher ütles oma erootilise romaani esitlusel, et tegemist pole just sellise raamatuga, mida ühe meeskirjaniku ema lugema peaks või tahaks.

Hiljuti päevavalgust näinud erootiline romaan "Võrgutaja" pole Marguse esimene raamat ning võrdluseks ütleb ta, et kuigi selle peamine sihtrühm – naised –  on sama, eristabki seda selle kirglik, tabudeta ja avameelne sisu.

Margus Vaher nõustub, et avameelsus kui niisugune on saanud üsna tavaliseks, justkui klišeeks. Kuidas sellega oleks võimalik üldse teistest eristuda? "Ma leian, et minu erootilises romaanis on teisiti see, et see avameelsus on šokeeriv ja natukene tabudeta ja julge. See on kirjutatud väga mahlaselt, ent ometi maitsekat joont hoides ja nii palju, kui ma olen lugejate tagasisidest ka teada saanud, siis see toimib ehk käivitab väga hästi. Ma olen oma lugejate ette suutnud maalida teatud pildid ja sellega ma olen väga rahul," ütles Margus ja lisas, et tema kui kirjaniku stiili ja väljendusviis ei räägi asjadest mitte ümber nurga, vaid otse ning sellised on ka tema lugejad, kes inspireerivad.

Margusega vestles raamatust poetess Nete Tiitsaar ning kõige suurem naerupahvakas järgnes küsimusele, mida tema ema sellest raamatust arvab või arvas. Kuidas sellega siis on? „Ma arvan, et see on raamat, mida ühe meeskirjaniku ema ei peaks kunagi lugema ja ei tahakski lugeda. See on okei. Ema ma armastan ja tema armastab mind, aga erootiline kirjandus ei ole see, mida oleks vaja enda vanematega jagada.“

Veebruarikuu on ühtlasi ka sõbrapäevakuu. Mis Margusele selle päevaga seondub ning kas ta ka plaanib seda kuidagi tähistada? "Ma ütlen ausalt, et minu jaoks tähendab sõbrapäev ehk Valentinipäev, 14. veebruar, 8. märts ja ka 9. mai ehk emadepäev tavaliselt seda, et mul on kontsert. Lepin oma tütarlapsega kokku, et me tähistame kas eelneval või järgneval päeval. Eks ta ikka on romantiline ja kihvt päev. Mulle meeldivad tähtpäevad."

Kommentaarid puuduvad