Reklaam sulgub sekundi pärast

Vigursuusataja Kelly Sildaru pälvis olulise tunnustuse: mul on au!

Kelly Sildaru
Foto: Kiur Kaasik/Delfi

Tallinnas Tondiraba Jäähallis kolmapäeva õhtul toimunud pidulikul tunnustusstseremoonial selgusid tänavused Tallinna parimad sportlased ja võistkond – parima naissportlase tiitli pälvis vigursuusataja Kelly Sildaru.

Tallinna 2022. aasta naissportlase tiitli võitnud Kelly Sildaru võitis Pekingi taliolümpiamängudel vigursuusatamise pargisõidus pronksmedali ja rennisõidus neljanda koha, Kelly Sildaru treener on Mihkel Ustav.

Kelly jagas selle puhul oma Instagramis ka pilte ja tänuavaldust: "Au oli võita sel aastal Tallinna parima naissportlase tiitel."

Linnapea Mihhail Kõlvart tõdes, et Tallinn on aasta sportlasi ja sportmängude võistkondi tunnustanud juba 1994. aastast. „Tänased ja kõik meie eelneval 26 aastal tunnustatud sportlased on toonud koju kõrgeid tiitleid olümpiamängudelt ja maailmameistrivõistlustelt. Teie edu suurvõistlustel hoiab Eesti spordi ja Tallinna maailmakaardil ning teie edukus peitub ka Tallinna viimatises tiitlivõidus, millega pärjati meie kodulinn Euroopa Spordipealinnaks aastal 2025,“ rääkis Kõlvart. „Tänan teid selle eest ning soovin teile motivatsiooni ja tahet, et olla nakatavaks eeskujuks meie noortele nende suurte unistuste poole püüdlemisel.“

Aasta meessportlane Janek Õiglane võitis Euroopa meistrivõistlustel kümnevõistluses pronksmedali, Janek Õiglase treener on James Thomas.

Parima noorsportlane tiitli sai ujuja Eneli Jefimova, parima parasportlase tiitli võitis ratastooli curlingu tiim koosseisus Kätlin Riidbach, Signe Falkenberg, Andrei Koitmäe ja Lauri Murašov ning parimaks võistkonnaks kuulutati Tallinna FC Flora jalgpallinaiskond. Tallinna parimaks noorte spordiklubiks valiti maadlusklubi Nelson.

Aasta noorsportlase tiitli pälvinud Eneli Jefimova on Euroopa juunioride meistrivõistlustel võitnud kolm kuldmedalit: 50, 100 ja 200 meetri rinnuliujumises, maailmameistrivõistlustel võitis 50 meetri rinnuliujumises kuuenda koha ja 100 meetri rinnuliujumises kümnenda koha. Eneli Jefimova treenib Henry Heina käe all. 

Aasta parasportlase tiitli võitis ratastooli curlingu tiim koosseisus Kätlin Riidbach, Signe Falkenberg, Andrei Koitmäe ja Lauri Murašov, kes võitsid Pekingi taliparaolümpiamängudel kümnenda koha. Treeneriks on Chris Bowden.

Aasta parima võistkonna tiitli pälvis Tallinna FC Flora jalgpallinaiskond, kes tuli tänavu Eesti meistriks, Eesti karikavõitjaks, Eesti superkarikavõitjaks ning võitis Balti Liiga hõbemedali. Peatreener on jalgpallinaiskonnal Aleksandra Ševoldajeva.

Tallinna parimaks noorte spordiklubiks valiti maadlusklubi Nelson, kus regulaarseid harrastajaid on ligi 70. Sel aastal võitis klubi sportlane Richard Karelson U-20 Euroopa meistritiitli ja U-20 MM pronksmedali. U-15 Euroopa meistrivõistlustel pälvis Mario Kaljola viienda koha ja U-17 Euroopa meistrivõistlustel Richard Pajuviidik kaheksanda koha. Viimasel kolmel aastal oli maadlusklubi Nelson Eesti meistrivõistluste arvestuses Eesti parim Kreeka-Rooma maadlusklubi.

Tallinna 2022. aasta parima sportlase ja võistkonna valimisel oli internetihääletuse teel võimalus osaleda kõigil linlastel.