Reklaam sulgub sekundi pärast

KAUNIS GALERII | Tallinn Fashion Week on alanud: vaata, millised staarid on kohal!

Vaata, millised kulsused ilmusid Tallinn Fashion Weekile
Vaata, millised kulsused ilmusid Tallinn Fashion Weekile — FOTO: Silver Siilak

Eesti moe kõige olulisem sündmus Tallinn Fashion Week saab juba täna alguse, leides aset 18. ja 19. aprillil. Kalev Spa hotell & veekeskuses toimuv moenädal üllatab sel korral veele püstitatud moelavaga, mis on juba mitmetele disaineritele andnud veest ja ookeanist inspireeritud tõuke loomingule.

Moenädal toob kevadele kohaselt kahe päeva vältel lavale värsked hooaja moesuunad ning ajatud disainrõivad tunnustatud moeloojatelt ja armastatud kodumaistelt brändidelt.

Loomulikult on üritusel kohal ka mitmed kodumaised staarid ja suunamudijad.

Vaata galeriist kõiki saabujaid!

Kevadine Tallinn Fashion Week saab ilusa alguse Embassy of Fashioni moevaatemänguga. Riina Põldroos on sel kevadel sukeldunud rõõmsatesse värvidesse ja pehmetesse vormidesse. Kollektsioon HOLA pühitseb päikesepaistet, troopikat, mangokokteile ja mandoliinide mängu. Kleitidel on õide puhkenud kangast õmmeldud suured värvilised lilled ja vormi annavad lopsakad volangid. Erilised käsitööna narmastest põimitud kleidid on loodud, et soojas suveöös tantsida. Troopilist kuuma seksikust jahutavad cool’id pükskostüümid, mis seekord pehmema joonega ja avaramad. Rõivad on mõeldud kõigile naistele, et tähistada suve, sõpru, saavutusi, pidustusi ja erilisi hetki ka igapäevas.

Eelmisel aastal Kuldnõelale nomineeritud disaineri Ketlin Bachmanni värskeim kollektsioon ühendab omavahel puhtad värvid ja lihtsad siluetid, mängulised drapeeringud ja disainerile omased kaunistusvõtted. Kasutusel on rohkelt viimaste hooaegade teemade edasiarendusi nagu metallikust ornamendid, kuumpresstöötlusega detailid ning erinevad plisseerimistehnikad. 

Vormiotsingutes uitav kevad-suvine kollektsioon katsetab lõikeid, segab värve lahjemaks ja igatseb lihtsuse poole, samal ajal sisaldades vältimatu koguse tumedat draamat ja nostalgilist dekadentsi, et disaineri käekirja eksimatult edasi anda.

Aldo Järvsoo kevadkollektsiooni Hoovus valmistamiseks läks suures osas kasutusse Embassy of Fashion moestuudio kangajääke eelmistest kollektsioonidest ja eratellimustest – sustainable slow fashion on enamuse Eesti moedisaini märksõnadeks juba aastaid, kuid siiski jääb alles oluline kogus kangatükke, millest on võimalik luua midagi väärtuslikku.

Aldo Järvsoo kollektsiooni pastelne tüllivahune maailm on inspireeritud veealusest imemaailmast, kus hõljuvad müstilised olendid ja veetaimed. Unenäolisele veemaailmale vastandub meremeeste riietusest inspireeritud konkreetne madruse-triibustik. 

Mammu Couture tähistab moenädalal brändi 10. aastapäeva erilise moeetendusega. Kevadine moeetendus tähistab naiselikku, ajatut elegantsi, mis hõlmab kvaliteetset viimistlust ja brändile omaseid käsitöölisi tikandeid. “Kollektsiooni kirjeldab stiil, mida ei dikteeri trendid, vaid mis on igavesti moes ja kantav. See on mõeldud enesekindlatele, edukatele ja küpsetele naistele, kes ei tee elus kvaliteedi osas allahindlust,” kirjeldab brändi looja Maria Tammeorg kirglikut ja reisihimulist naist, kes tema loomingut kanda armastab. Kollektsioon peegeldab disaineri enda erinevaid tahke: magusat, armsat, julget, stiilset ja kaasaegset. Lisaks modellidele astuvad Kalevi spaas vee peale ehitatud lavale naised tema klientuurist, kandes mõnd varasemalt soetatud brändi peene käsitöötikandiga ajatut kleiti.

Rätsep ja moelooja Anastassija Balak esitleb uut ujumisriiete kollektsiooni, mis on inspireeritud ookeanist ja veealusest maailmast. Kollektsiooni OCEAN naelaks on disaineri enda loodud originaaltrükised. Moelaval saab näha palju rannamantleid, pareosid, kleite ja kostüüme. Lisaks on kollektsioonis uuenduslikust võrkkangast valmistatud ujumisriided SMART. “Sellisest poolläbipaistvast kangast ujumistrikooga saab päevitada ilma päikesepõletust saamata,” selgitab Anastassija Balak nutikate rannarõivaste tausta.

Kollektsioonis on ohtralt erksaid värve nagu kuninglik sinine, korall ning erinevad toonid rohelisi ja punaseid. Ujumisriideid leiab igale maitsele, olgu nad erksate trükistega või silmi rahustavaid, aga ka ülikinniseid ja avatud lõigetega. Rõivaid täiendavad aksessuaarid meritähtede, karpide ja korallide näol.

Moenädala esimesele päevale annab suvise meeleoluga finaali Kriss Soonik. Esitlusele tulevad nii kevad-suvi 2024 kollektsioon kui ka eksklusiivsed disainid, mis toodetud ainult Jaapani turule.

Kriss Soonik SS24 kollektsioon on inspireeritud mõnusast Austraalia õhkkonnast ning surfarite elustiilist. Surfilaua asemel on ehk kodus mõnuledes hoopis käes raamat - justkui surfaks diivanil. Sellest sündiski kollektsioonile nimi Couch Surfing. Värske kevad-suvine kollektsioon toob Austraalia muretu olemise siia, et jaguks ikka rohkem päikest, liiva, lainetes mängimist kui ka diivanil mõnulemist. Millest iganes kõige rohkem puudu, uues kollektsioonis on see olemas. Olgu selleks rõivad pruunist plisseerkangast, mis kumavad valguses kui kuldne kevadine päike, kirkad rohelised või beežid mänguliste mummudega – uuest kollektsioonist kihab välja seiklushimu ning pingevabadust. Kindlasti ei saa unustada uhiuusi ujumisriideid, mis disainitud nendeks toredateks surfipäevadeks.

Kommentaarid puuduvad