Reklaam sulgub sekundi pärast

Jüri Pootsmann avameelselt läbipõlemisest: mõtlesin, et võiks Seewaldisse end sissekirjutada

Jüri Pootsmanni plaadiesitlus
Jüri Pootsmanni plaadiesitlus — FOTO: Silver Siilak

Laulja ja raadiohääl Jüri Pootsmann käis külas saates "Hommik Anuga", kus rääkis otse ja avameelselt, kuidas ta oma töö käigus läbipõlemiseni jõudis.

Pootsmann tunnistas, et tal on raskusi ei ütlemisega ja kipub haarama liiga palju korraga taldrikule. "Kui tuleb ikkagi väga magus pakkumine, mida sa kardad, et võib-olla kunagi ei tule, siis ma kipun neid vastu võtma, ja nii juhtuski, et kõiksugu saatesalvestused, otse-eetrid, raadio, kontserdid, esitluskontsertide planeerimine, jõulukontserdid sattusid kõik aasta lõppu, kui niigi on kuidagi vähe energiat ja on pime. Mul ei ole kunagi sellist olukorda olnud, et ma nüüd ei teagi, mis saab," rääkis ta.

Murdumise hetk saabus Jüri jaoks siis, kui ta keset raadiotööd teises toas lahinal nutmas käis. "Sa ei taha inimesi alt vedada, sa ei taha iseennast alt vedada. Igasugused ootused, mis ma iseendale olen pannud – need olid tohutult kõrged ja ma arvan, et iga inimene tunnetab ära selle hetke, kui tuleb öelda "ei". Mul oli täpselt see äratundmishetk, et vot siin on küll see kriips," ütles ta.

Kuigi Jüri teadis, et paus on vaja võtta, tundis ta siiski teiste inimeste poolt ka halvakspanu. "Mina teadsin, et see on õige otsus, et teistpidi ei saa, siis väga ei koti ka, mida teised arvavad. Ütlen ausalt. Seda silmad-koopasse-ja-tagasi olemist kindlasti oli inimestel, aga nad ju ei tea, mis toimub. Kindlasti oli see, et "aa, lihtsalt laisk" või "ei saanud hakkama korraldamisega" ja "ei saanud selgeks mingeid asju", aga tegelikult nii see ei olnud."

Kuigi läbipõlemist on Jüril olnud varemgi, siis mitte nii traumaatiliselt. "Päris haiglasse ei sattunud, aga mõtlesin küll, et võiks Seewaldisse end sisse kirjutada."

Vaata intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad