Ironmaniks valmistuv Puusepp: olen veendunud, et teen selle ära ja kasvõi rooman finišisse!

Andres Puusepp
Foto: Silver Siilak

Joonatan Pärn

Sel nädalavahetusel toimuval Ironman Tallinn triatlonil astub võistlustulle armastatud raadiohääl ja DJ Andres Puusepp. Uurisime Andreselt, kuidas treeningud edenevad ning milliseid väljakutseid on tulnud ületada teekonnal Ironmaniks saamiseni!

Puusepp sõnab, et viimane treeningnädal enne võistlust on rahulik. “Nädalavahetusel tegin pikema trenni, sõitsin 90 kilomeetrit rattaga korra läbi. Nüüd kui sellel nädalal võistlus tuleb, siis need trennid on pigem rahulikud ja mõistvad, et ei lähe üle pingutama ja ennast lõhkuma. Asja tuleb võtta mõnuga ja teha enesetunde järgi,” selgitab ta. Puusepp lisab, et kindlasti ei tohi nädal aega diivanil lösutada, aga üks või kaks päeva enne võistlust võiksid olla trennivabad. 

Puusepa triatlonil osalemisele oleks peaaegu saatuslikuks saanud haigestumine koroonaviirusesse, kuid nüüdseks on mees taastunud. “Covid sai mind kätte ja tegelikult päris raskelt. Olin paar päeva teki all ja ei tahtnud midagi teha, kuhugi minna ei jõudnud, süüa ei tahtnud, juua ei tahtnud, keha valutas ja köhisin hullupööra, aga õnneks see kolme-nelja päeva möödudes kadus ära ja võhm tuli päris kiiresti tagasi,” räägib Puusepp.

Ta lisab: “Nüüd nädal on sellest Covidist möödas ja mul on tunne, nagu seda polekski olnud. Loodan, et ka mingeid märkimisväärseid tüsistusi hiljem ei tule.” 

Puusepp selgitab, et kaks nädalat enne Ironmani jäid viiruse tõttu kõik trennid tegemata. “Ma muidugi selle Covidi taha ei taha pugeda, lähen teen selle (triatloni) sirge seljaga ära. Lähen sellel aastal seda läbi tegema ja siis vaatab, et järgmistel aastatel äkki läheb ka mingit aega tegema.” 

Kui palju kilosid on Andres kulutanud teekonnal Ironmaniks saamiseni, kuidas ta treeningperioodil toitub, mida arvavad pikkadest treeningutest lähedased ja milliseid väljakutseid on pikk ettevalmistusperiood tekitanud, vaata lähemalt juba videost! 

Kommentaarid puuduvad