Lahemaa kaunis pärl – Vihula Mõis

vihula mõis
Vihula mõis

Sisuturundus

Unique Hotelsi ketti kuuluv ajalooline  neljatärnihotell Superior Vihula Mõis pälvis mainekal auhinnagalal European Hotel Awards väärika tiitli „Parim ajalooline hotell Euroopas 2020”, mis on väga kõrge tunnustus siinsele turismimaastikule.

16. sajandist pärit elegantne Vihula mõisakompleks annab suurepärase võimaluse mõnusaks koosolemiseks ja toredateks tegevusteks:

☀ Mitmekülgse valikuga pererestoran

☀ Kaval Antsu kõrts

☀ Viinamuuseum

☀ Öko-spa ja saunakeskus

☀ Baltimaade suurim minigolfirada

☀ Tutvu suvise üritusekavaga.

See tundub kui väike ime, et siin Eestis paikneb niisugune erakordselt terviklik mõisakompleks, kus mõisahooned on renoveeritud nii, et säiliks nende ajalooline olemus. Kitsad järsud trepid, vanad originaalsed laudpõrandad ja paksud paekiviseinad on saanud endale uue funktsiooni ning hoonete sisemus on varustatud kõikide kaasaegsete mugavustega.

Vihula mõisa peamaja restoran asub mõisaaegses ballisaalis. Ballisaal ei olnud algselt mõisakompleksi osana planeeritud, ent kui kunagise mõisaomaniku tütar hakkas abielluma, siis see pulmapeo pidamiseks ka ehitati. Need, kes ajaloolise atmosfääriga Vihulasse  suuremat pidu või pulma planeerivad, teadku, et just selleks meie ballisaal loodud ongi. Esimese mõisapulma pidulised jäädvustati ka pildile, mida saab praegugi Vihula mõisa restorani seinal näha.

Tänapäeval ühe peo jaoks mastaapset juurdeehitust ei tehta, kuid viinatootmisega rikkaks saanud mõisarahval oli see võimalik. Sellest sai alguse ka idee viinamuuseumi  loomiseks, kus oleme välja pannud üle 350 viinasordi ja korraldame meeleolukaid degusteerimise programme.

Uuenenud kontseptsiooni kohaselt oleme pererestoran, kus leiab head-paremat ka pere pisematele ning mõelnud oleme ka taimetoitlastele. Uues Peakoka Saalis pakume 5- või 7-käigulist peakoka degustatsiooni menüüd gurmaanidele. Avatud on ka Kaval Antsu Kõrts.

Külalisi ootavad 78 eriilmelist tuba. Hiljuti avasime uue saunakeskuse, kus on 4 sauna, mullivannid, bassein ja päikeseterrass.

Vihula Mõisa öko-SPA on butiikspaa, mis annab võimaluse unustada mured ja lõõgastuda. Spaa kombineerib mõisalikku ajaloolist hõngu ja luksust ning kaasaegseid mugavusi.

Siitsamast algavad ka mõnusa jalutuskäigu pikkused matkarajad. Aga randa võiks minna pigem jalgratastega, neid saab mõisas ka rentida. Golfiautodel saab mõisa territooriumi avastada, romantiline mõisatiik (Lahemaa Veneetsia) on külalistele lahkelt kasutumiseks– saab paadiga sõita ja jäälinu toimetusi näha, vesijalgratastega sõita.

Eesti, Läti ja Leedu teemaline minigolfirada on Baltimaade suurim ja avastamis -ning mängurõõmu on nii suurtele kui väikestele.

Oleme ka peredele mõelnud ning suurima rõõmuga pakume võimalust vahvaks perepuhkuseks kuni suve lõpuni, sest kaks kuni kuueaastast last majutuvad, söövad lastemenüüst õhtusööki ja naudivad vaba aja tegevusi tasuta. Tegemist ja vaatamist on siin tõesti palju ja suvisele kontserdikavale tasuks pilk peale heita. Külalised ütlevad päris tihti, et paarist päevast kipub vaheks jääma, tuleb kas kauem olla või tagasi tulla.

   

  

Kommentaarid puuduvad