INTERVJUU! Emmanuel valmistub uuesti rahva ette astuma: olen küll talendikas, kuid see võtab tohutult energiat

Joonatan Pärn

Emmanuel Odeh
Emmanuel astub taaskord rahva ette suurejoonelise šõuga! — FOTO: TV3

“Vallalise kaunitari” saatest laiemalt tuntuks saanud Emmanuel Odeh astus eelmise aasta lõpus rahva ette omaenda stand-up šõuga. Tegus noormees on 19. jaanuaril naasmas lavalaudadele juba järgmise põneva üritusega. Uurisime tema käest, milline tagasiside laekus esimesele šõule ning mida võib oodata uuelt suurejooneliselt etteastelt!

Sinu debüüt stand-upi maailmas toimus möödunud aasta 8. detsembril. Kuidas üritus sujus?

Jäin eelmise šõuga väga rahule ning (üritus) läks edukalt. Ma olin üllatunud, kui palju rahvast kohale tuli. See on täitsa fantastiline, kui palju inimesi tuli välja ja seisis järjekorras, et saada pilet minu šõule. Küsisin ka tagasisidet paarilt kohale tulnud fännilt ning neil oli tõesti lõbus. 

Milline oli suurim õppetund seoses esimese üritusega?

Kõige teravam õppetund oli, et tõepoolest, ma olen talendikas ja naljakas noormees, aga šõu korraldamine võtab tohutult energiat. Ma ei saa kõike (ise) teha ning on vaja korraldajat või mänedžeri, kes oskab mulle anda (ürituse korraldamise kohta) nippe ja infot.

Milline on olnud laiema publiku tagasiside sinu esimesele stand-up šõule?

Kui sa teed oma debüüt-šõu, siis on ikka väike närv sees ning peas oli palju mõtteid, et kas võiks midagi veel lisada või paremini rääkida. Selliseid nippe tuli (publiku poolt) kindlasti. Aga keegi pole mulle šõu kohta midagi halba kirjutanud. 

Mida võib oodata sinu uuelt stand-up šõult?

Minu eesmärk on, et teine stand-up šõu oleks suurem kui esimene. Esimene oli väga edukas ning piletid olid välja müüdud. Teise šõuga seoses olen märganud paari asja, mis olid esimeselt (ürituselt) puudu. Nüüd on mul korraldaja, kes annab nõu, kuidas asju paremini korrigeerida. Minu taga on meeskond.

Seekord ma ei tee ainult stand-up šõud, vaid kutsun ka tantsijad, kes pakuvad rahvale vinge etenduse ning peale minu etteastet esineb DJ, kes pakub meeleolukat järelpidu. See šõu tuleb kindlasti suurem kui esimene ning oodata on tantsu ja glamuuri. Minu eesmärk on pakkuda inimestele lõõgastust.

Sul oli enne esimest stand-up üritust probleem sobiva suurusega ruumi leidmisega, sest algselt planeeritud toimumiskoht jäi suure huviliste arvu tõttu lihtsalt liiga väikeseks. Kas teise šõu puhul võib esile kerkida sarnane probleem?

Seekord ma jätkan ikka Cubanitas. Eks ole näha, mis saab lähitulevikus ja kas pean otsima midagi suuremat. Praegu tundub mulle, et Cubanita on väga hubane ja paras koht, kus saan oma šõu korraldada.

Sa räägid küll väga hästi eesti keelt, kuid kas ikkagi tunned, et saad ka näiteks stand-upi ajal end täiesti vabalt väljendada?

Minu emakeeleks on inglise keel. Mõndasid sõnu, mida tahan kasutada, pole lihtsalt eesti keeles olemas. Eriti sellised emotsionaalsed sõnad, mille pean asendama (ingliskeelsetega). Sellised takistused on kindlasti.

Kas oskad välja tuua mõne sõna või väljendi, mida oled soovinud kasutada, kuid mida lihtsalt eesti keeles ei leidu?

Ma tunnen, et eesti keeles ei ole näiteks palju sõnu armastuse ja tunnete kohta. Me oleme kõik harjunud, et mehed ei oska Eestis oma emotsioone väljendada. Mina olen pooleldi eestlane ja pooleldi välismaalane. Proovin konteksti natuke nihutada, et (jutt) oleks sisukam, kuid ikkagi jääb midagi puudu, sest peab kohanema kultuuriga, kus sa oled. 

Emmanueli uue stand-up šõu kohta leiab lisainfot siit!

Loe lisaks, mida rääkis Emmanuel enne oma esimest stand-up šõud!

Kommentaarid puuduvad