Huvilised jooksevad tormi “Vallalise kaunitari” staari Emmanueli stand-upile: hakkan kartma, et koht jääb liiga väikeseks!

Joonatan Pärn

Emmanuel
Emmanuel Odeh. Foto: TV3

“Vallalisest kaunitarist” tuntuks saanud Emmanuel Odeh astub üles päris enda stand-up sõuga, kus erikülalistena osalevad Kaspar Rooni ja Hendrik Terras. Uurisime Emmanueli käest, kui palju ta on varasemalt stand-upiga kokku puutunud ning mida võib ürituselt täpsemalt oodata!

Kuidas tekkis mõte teha päris enda stand-up sõu?

Olen varem stand-upi teinud ülikooliajal, üliõpilaste üritustel, aga pole sellele eriti tähelepanu suunanud. “Vallalise kaunitari” saates pani Brigitte meid proovile ja see oli mulle juba kolmas kord teha stand-upi. Sellest ajast saati olen seda varianti (stand-upi tegemist) mõelnud ja kaalunud. Mulle on kirjutanud paljud fännid ja öelnud, et Emmanuel, sa pead stand-upi tegema. Mõtlesin selle peale, kaalusin mitmeid variante ja lõpuks võtsingi julguse kokku. 

Millest sinu naljad koosnevad? Kas räägid ka näiteks koomilistest seikadest oma elus?

Terve Eesti kogemus on minu jaoks väga naljakas. Ükskõik, mis minu ümber juhtub, proovin asju vaadata ja neist aru saada läbi huumori. Selle ümber ma teengi oma nalju. 

Kas stand-up komöödiast võiks sinu jaoks saada täiskohaga töö?

Võiks küll. Ma olen selline multitalent, et teen ka modellitööd ja tegelen reklaamiga ning olen paljude asjadega seotud. Ma ei saa öelda, et nüüd on ainult stand-up. See on vaid üks asjadest, mida ma teen. 

Üritusel on erikülalistena märgitud samuti “Vallalisest kaunitarist” tuntud Kaspar Rooni ja Hendrik Terras. Kas ka nemad astuvad seal üles oma stand-up numbritega?

Nemad kahjuks stand-upiga üles ei astu. Ma ei taha neid niimoodi proovile panna, nagu Brigitte tegi. Ma tahan näidata Eesti rahvale, et “Vallalise kaunitari” finaal on küll 9. detsembril, aga peale tõsielusaadet oleme ikka veel sõbrad ja kaasame üksteist teineteise tegemistesse. Me oleme üksteise üle väga uhked ja toetame üksteist. 

Kas sul on ka mõni lemmik Eesti stand-up koomik?

On küll. Näiteks kunagi olen Sander Õiguse ees avatud mikrofonil stand-upi teinud. Ma olen kursis, kuidas Eesti stand-up maailm töötab ja vahepeal kuulan ka ise stand-up komöödiaid või osalen nendel üritustel. 

Sander uuris minult umbes 4-5 aastat tagasi, et kas ma tahan nende stand-up üritusel osaleda ja ma ütlesin, et miks mitte. Läksin ja tegin oma asja ära ning tuli täitsa vinge välja. See oli minu esimene kohtumine Sander Õigusega.

Kas võtad Sander Õiguselt ka kuidagi eeskuju enda sõu tegemisel?

Kindlasti mitte. Ma arvan, et Sander isegi ei tea praegu, et ma teen oma sõud. Saate (“Vallalise kaunitari”)  ajal näidati ja räägiti meile, et kõige naljakamad asjad on just oma elus juhtunud sündmused.

Oled ise ürituse korraldaja. Kui kerge või raske on üldse Eestis enda stand-up sõud korraldada?

Ei ole üldse lihtne. Kuna ma olen praeguseks kuulus ja teen sõule pidevalt reklaami, siis hakkasin kartma, et see koht, kus ma kavatsen ürituse teha, jääb äkki liiga väikeseks. 

Nüüd hakkan mõtlema, et kas pean otsima suuremat ruumi. Minu peas on praegu palju mõtteid. Huvilisi on väga palju ning seetõttu hakkasin kartma, et praegune koht jääb väikeseks. Kuna ma ise korraldan seda üritust, pean palju vaeva nägema, aga ükskõik, mida ma teen, siis enne mõtlen kaks-kolm korda.  

Emmanueli stand-up sõu toimub juba 8. detsembril. Ürituse kohta saab lisainfot siit!

Emmanuel käis hiljuti külas ka tv3.ee meelelahutuslikus podcastis “Miks me oleme idioodid?”, kus rääkis lähemalt, kuidas ta Eestisse elama sattus, mis teda siin kõige enam ehmatas ja mida ta Brigittest päriselt arvab.

Kuula podcasti Spotifys või Soundcloudis!

Kommentaarid puuduvad