Kas küberesmaspäeva pakkumised on paremad kui musta reede pakkumised?

Alustuseks vaatame, mis on erinevused ja mis pakkumisi üldse tehakse emba-kumba pakkumistes. Nii must reede kui ka sellele järgnev küberesmaspäev on Ameerikast alguse saanud ja levinud üle maailma, seda eriti ingliskeelsetesse riikidesse. Hulgaliselt rahvusvahelisi veebipoode on küberesmaspäevaga nüüd kaasa läinud ja seda ka meil Eestis.

Üldiselt on küberesmaspäeval paremad pakkumised rõivaste, väiksemate kingitavate esemete, kodukaupade ja vanemate tehnoloogiatoodete mudelite osas, samas kui must reede on parim aeg suuremate ostude tegemiseks, näiteks uute seadmete ja kallimate või uuemate tehnoloogiatoodete ostmiseks majapidamisse. Kuid piirid nende kahe tehingupäeva vahel hakkavad hägustuma, allahindlused algavad sageli päevi või nädalaid enne musta reedet ja kestavad sama kiirusega küberesmaspäevani või pärast seda.

Küberesmaspäeva pakkumised

Nii nagu juba nimi viitab, on küberesmaspäeva pakkumised peamiselt internetipoodides ja tihti on väiksemad ettevõtted võtnud sihiks just küberesmaspäeva ahvatlevateks pakkumisteks. Põhjuseks, et eeldatakse suurte ettevõttete pakkumistega võimekust mitte võistelda musta reede raames ja on see justkui veebimüügipäev, kus inimesed saavad nautida madalaimaid hindu top toodete osas. See on tegelikult nutikas trikk, et panna kõik mustal reedel allahindlustest ilma jäänud inimesed suuri oste tegema, nähes mis toodetele inimestel huvi on just must reede pakkumiste osas. Samuti on just online teenused need, kus saab klient ka suurt kasu soodustuste näol, on siis tegu majutusega ja reisimisega või õhtusöögi ette broneerimisega.

Musta reede pakkumised

Selle nime all on suur ostufestival, millel on pikk traditsioon ning ostlejate hulgas väga oodatud ostupüha. Sel aastal on see päev 25. novembril. Nii Eestis kui ka välismaal on see päev äärmiselt rahvarohke ning inimesed kulutavad palju raha sooduspakkumistele nii poodides koha peal kui veebipoodides ning ka meelelahutuse valdkondades üsna ohtralt.

Kui veel polnud interneti kaubandust levinud, telkisid iniemsed parklates öösiti, et olla esimesed ostlejad suurte soodustuse saamiseks. Paljud inimesed planeerivad ihaldatud toote ostu just sellele perioodile, sest siis on võimalik tooteid saada väga soodsalt. Kuna must reede on tänupüha järgne ostupüha, siis küberesmaspäev on tulnud peale must reede traditsiooni ning kogub aina enam tuntust ja hajutab tuntavalt joont selle kahe ostupüha traditsiooni vahel.

Kumb on siis parem?

Tegelikult ei saagi seda konkreetselt öelda. Traditsiooniks on saanud juba mõelmad, nii must reede kui küberesmaspäev ja paljud ettevõtted valmistuvad mõlemaks.

Paljud veebiostukeskonnad reklaamivad juba ka ette ahvatlevaid pakkumisi ning iga ostleja leiab must reede/küberesmaspäev nimeliste ostupühade raames kindlasti endale sobiva kaua soovitud toote, mis on korraliku soodustusega. Vahel on saada isegi topelt soodustust mõlemast pühast, näiteks Eesti kasiinod pakuvad erinevaid selliseid võimalusi. Näiteks Chanz Casino on mõlemale pühale pannud oma pakkumised ja kui otsida internetist, leiab palju ettevõtteid, kus on mõlemale päevale juba olemas meelitavad ja soodsad pakkumised.

Eestis on küll pigem rohkem must reede saanud juba tuntumaks, eks meil ikka võtab siin Eestis aega tulla turule Ameerika pikaaegsete traditsiooniliste pühadega - näiteks Halloween on saanud juba väga omaks ja võib märgata kadrisantide ja mardisantide kõrval ka komm või pomm jooksmist ukselt uksele.

Tarbijale loomulikult on sobivad mõlemad - on see siis must reede või küberesmaspäev - mida suurem tarbija jaoks soodustus, mida rohkem pakkumisi on iga tabija poolne võit ja parem on see, kus tarbijale tuleb rohkem, suurem soodustus.

Head ostlemist ja leidke endale see kõige sobivam pakkumine kas musta reede või küberesmaspäeva valikutest.

Kommentaarid puuduvad