Mõnuaineid, vägivald ja võõrutusravi ehk kuidas staarnäitleja Charlie Sheenist sai Hollywoodi must lammas

charlie sheen
Foto: Scanpix

Täna õhtul kell 21.35 jõuab TV3 eetrisse 1993. aasta mängufilm “Ässad 2”, kus peaosa kehastab tänaseks Hollywoodis musta nimekirja sattunud näitleja Charlie Sheen. Uurisime, kust sai alguse televisioonis enimteeninud näitleja allakäik.

1965. aastal sündinud Ameerika näitleja tegi oma läbimurde Hollywoodis, kui mängis 1986. aasta Vietnami sõja teemadega seotud filmis Platoon. 

Kiiresti kasvava kuulsusega kaasnesid Charliel probleemid alkoholi ja narkootikumide tarvitamisega. Juba 1990. aastal veetis vaid 25-aastane näitleja kuu aega võõrutusravil, et saada lahti oma pahedest. 

Võõrutusravi ei kandnud kahjuks vilja ning Charlie jätkas mõnuainete tarvitamist. 

Lisaks tekkisid Charliel vihahood ning 1996. aastal süüdistati teda endise tüdruksõbra kehalises väärkohtlemises. Kohus määras selle eest talle tingimisi karistuse ning kaheaastase katseaja. Samal aastal lahutas ta ka vaid mõned kuud kestnud abielu Donna Peeliga.

peele
Foto: Getty

Näitlejat aga lahutus ega kohtuasi ei muutnud ning ta jätkas lõpmatut pidutsemist. 1998. aastal sai ta esimese eluohtliku üledoosi ning viidi sunniviisilisele võõrutusravile. 

2000ndate algus paistis Charliele tulevat helgem. Ta abiellus näitleja Denise Richardsiga, tegi filme ning sai rolli sarjas “Kaks ja pool meest”. Telesarjas saadud rollist kujunes Charlie jaoks ka näitlejakarjääri kõige edukam roll. Mehest sai aegade kõige tasustatum näitleja teenides finaalepisoodide ajal umbes 2 miljonit dollarit ühe episoodi eest. 

charlie-sheen-and-denise-richards-disneyland-
Foto: Getty

Vanade harjumuste tõttu ei läinud mehe elu siiski ülesmäge, sest juba 2006. aastal lahutas abikaasa Denise näitlejast. Naine süüdistas teda vaimses ning füüsilises väärkohtlemises ja tõdes, et mees tegi talle tapmisähvardusi. 

mueller
Foto: Getty

2008. aastal abiellus Charlie uuesti, kuid ta ei muutnud oma käitumist ka uue abikaasa Brooke Muelleri suhtes. 2009. aastal näitleja arreteeriti väärkohtlemise eest.

Paar proovis aastaid abielu toimima saada, kuid mõnuainete tarvitamine ja väärkohtlemine jätkusid. Charlie viibis aastatel 2010-2011 mitmeid kordi võõrutusravil ning tal tuli tegemist teha politseiga vägivaldse käitumise tõttu. 

See kõik oli näitleja mainet väga palju kahjustanud ning produktsioonid ei tahtnud enam Charliega koostööd teha.

Tema üliedukale Hollywoodi karjäärile andis lõpliku hoobi käitumine sarja “Kaks ja pool meest” võtete ajal. Pärast järjekordset taastusravis käimist 2011. aastal sai telesarja loojal Chuck Lorrel lõpuks küllalt ning ta vallandas Charlie sarjast. Näitleja oli Lorrelit solvanud ning võtetel väga ebaviisakalt käitunud.

Mehe mainest ei olnud peale seda skandaali enam palju järel. Ta üritas end ja oma käitumist erinevate intervjuude ning väljaütlemistega siluda, kuid see ei õnnestunud. Lisaks lahutati 2011. aastal ka tema ja Brooke’i abielu. 

2012. aastal tuli avalikuks, et Charlie Sheeni ähvardab tema elustiili pärast pankrot.

Teadaolevalt nautis Charlie ka tihti lõbutüdrukute seltskonda ning 2015. aastal tunnistas ta avalikult, et on HIV-positiivne. 

Charlie on peale allakäiku kaasa löönud veel mõningates telesarjades ning ka sel aastal võib teda näha uues Ameerika seriaalis “Ramble On”.

Ehkki ta mingil määral veel näitlejana tööd jätkab, on Charlie Sheen Hollywoodi ”’mustade lammaste” nimekirjas ning mainet maha pesta ei pruugi tal õnnestuda enam kunagi.

Kommentaarid puuduvad