Reklaam sulgub sekundi pärast

Hinnatud muusik kritiseerib Tinderit: ainult seksi otsimine on nagu kiirtoit, mis pikka rahuldust ei paku

Tom Valsberg
Tom Valsberg — FOTO: Kuvatõmmis

Teadlikust seksuaalsusest huvituv Tom Valsberg võrdles Tinderist seksi otsimist kiirtoiduga, mis pikka rahuldust ei paku. Tavaline seks on tema sõnul üldiselt lühike akt, mis lõpeb enamasti sellega, et mees saab ja naine ei saa. Teadlik seksuaalsus sisaldab aga muu hulgas ka sügavat intiimsust ja suhtlemispraktikaid ning aitab vältida seda, et keegi lõpus midagi kahetseks.

Tomas Legranti juhitavas video-podcast'is "Lege podcast" käis külas muusik, laulusõnade autor, kirjanik, maailmarändur ja väelaulik Tom Valsberg, kellega räägiti nii seksist, suhetest kui ka kõigest nende vahele jäävast. Muu hulgas on mees kirjutanud mahuka raamatu nimega "Intiimsuse atlas".

Tom Valsberg võrdles Tinderist seksi otsimist kiirtoiduga, mis pikka rahuldust ei paku. „Iga inimene võib oma seksuaalsusega põhimõtteliselt teha seda, mida ta tahab, kui ta kellelegi liiga ei tee ja see on omavahel kokku lepitud. Nüüd on küsimus, kas see kuidagi su hinge täidab? Need on kogemused, kuhu mina tahaks jõuda. Ikkagi võiksid minna psühhedeelsesse valdkonda: südamlik ja sügav.

Saatejuht uuris, kas Tom Valsberg on kunagi olnud ka „maha ja taha” mees. „Kuidas see teekond sul üldse arenenud on teadliku seksuaalsuseni? Milline Tom vanasti oli?”

Valsberg ütles, et tema tee sai alguse Uus-Meremaal ja Austraalias aastal 2008. ning tal tekkis seal kahe kuu jooksul kolm juhusuhet. „Mul hakkas toimuma selline asi, et ilus naine, armun justkui ära ja seksin. Seks väga pikk ilmselt ei olnud – 3-5 minutit – ja siis vaatan, et naine hakkab muutuma kohe koledamaks minu silme ees. See juhtus korduvalt. Ma vihastasin enda peale, sest ma nägin, et naised saavad haiget, kui ma uttu tõmban, aga mul tekib nii tugev soov eemale tõmbuda ja ma ei saanud aru, kas on midagi viga?” kirjeldas Tom ja lisas, et hakkas saama oma küsimustele vastuseid Tais üksinda vaikuses elades ning viiepäevasel Tantra kursusel käies. „Ma hakkasin sellega tegelema ja esimene eesmärk oli, et ma ei viitsi enam nii, et naised oleksid pettunud.”

Valsbergi sõnul on teadliku seksuaalsuse üks baasreegel see, et igat asja võib igal hetkel peatada. "Ükskõik, mida me lubame selle jutu käigus ka ära, seda kõike võib pidurdada. See tekitab turvaruumi."

Teadliku seksuaalsuse tähendusest rääkides ütles Valsberg, et selle tarbeks tulebki tuua kõrvale võrdlus n-ö tavaseksiga. "Tavaline seks on üldjuhul lühike akt, mis tavaliselt lõppeb sellega, et mees saab ja naine ei saa. Üldreegel on selline. Siin ei pea olema kohalolu ega kommunikatsiooni. Teadlik seksuaalsus laiendab seksi koha pealt palju-palju suuremaks. Oluline on kommunikatsioon ja läbirääkimine. Teadlikus seksuaalsuses muutub eesmärk, sest eesmärgiks jääb pigem orgastiline seisund. Siis saabki lühiprojektist – mis võib tavaliselt kesta 5-10 minutit – nagu elu valdkond, kus sa uurid erinevaid asju. Uurid oma partneri eripärasid, enda eripärasid, kuidas ja mis kellelegi meeldib. See muutub suureks teemaks. Siin sees on ka sügav intiimsus, igasugused suhtlemispraktikad, mis tekitab pikalt kestva terviku. Teadlik seksuaalsus väldib kõikvõimalikke ebakõlasid, vastuolusid, et pärast keegi midagi kahetseks. Kui seks on seks, siis teadliku seksuaalsuses sees on seks üks väikene osa."

Vaata lähemalt videost!

Kommentaarid puuduvad