Reklaam sulgub sekundi pärast

Henrik Normann muudaks valimistel hääletamise kohustuslikuks: muidu pole mõtet tuludeklaratsiooni saata

20 aastat "Edekabelit" juhtinud Henrik Normann usub, et kui tahta päriselt riigijuhtimises ja poliitikas mingeid muutusi näha, tuleks alustada valimistest, mis tema hinnangul võiks kõigile kodanikele kohustuslik olla.

Juba aastaid on eestlasi vana-aastaõhtul naerutanud Henrik Normanni paroodiasaade "Edekabel", kus alati lahatakse ka mõnda poliitilist skandaali või tehakse järgi mõnda riigitegelast. Veebisaates "Taavi tahab teada" avaldas ta, et tema hinnangul võiks valimistel hääletamine olla kohustuslik.

Normann usub, et kui valitsusega rahul ei olda, siis tuleks selle osas midagi ette võtta. "Las need näitlejad seal üleval teevad, mis nad tahavad, aga me publikuna peame otsustama, et kas me nende etendustele selle pileti anname. Viimastel valimistel oli valimisprotsent 65% ja nii ta on olnud, natuke vähem ja natuke rohkem. Mind huvitab, mis see 40% ühiskonnast, kes ei vali, mis nende otsus oleks, aga seda vist ei taha keegi teada, sest see muudaks kaarte," sõnab ta.

"Kodanikukohus võiks olla see, et kõik on kohustatud valima, vastasel juhul pole mõtet tuludeklaratsiooni saata kevadel. Mina ei näe siin demokraatlikku sundlust. Siis me juhime oma väikest riiki ja kõik on oma otsuse öelnud, siin ei ole midagi keerulist ega kuritahtlikku. Aga mul on tunne, et sellest ei olda huvitatud. See 40% võib päris huvitava tulemuse luua," usub Normann.

"Ta (poliitmaastik - toim.) on nii normist väljas, et kui ma ta "Edekabeliga" normi viin, siis see muutub naljakaks. Eks seda poliitilist asja ikkagi on ja mingist nurgast teda peab vaatama, kangelased korduvad ka. Ma olen alati rääkinud, et jube kahju on, et me ei saa "Edekabelis" kajastada asju, mis juhtusid aasta alguses, sest inimesed ei mäleta neid. Formaat ei ole selline, kus me pikalt ja laialt tuletaks meelde, aga eks me ikka võtame neid tegelasi ja asju tulipunkti, sest seda oodatakse. Äratundmisrõõmu seal on ja loodame, et ära ei keelata," tõdeb näitleja.

Vaata täispikka veebisaadet "Taavi tahab teada" koos Henrik Normanniga videost!