Heidy Purga: on suur tõenäosus, et loetud päevade pärast on valitsus lagunenud

Heidy Purga
Foto: Erakogu

Täna algab Riigikogus arutelu ”lastetoetuse” eelnõu üle, mis on tüliõunaks Riigikogu ja Reformierakonna liige Heidy Purga avaldas oma mõtted seoses sellega sotsiaalmeedias.

”Kaugele on näha, et selle eelnõuga ei minda lastega peresid aitama, vaid poliitilist tasakaalu rikkuma. Kui Keskerakond end antud eelnõust ei taanda, on suur tõenäosus, et loetud päevade pärast on valitsus lagunenud,” nendib Purga oma postituses.

Ta on väga nördinud, et poliitilise punktirebimise pärast tänases julgeolekuohu olukorras on Riigikogus nii vastutustundetuid inimesi. ”Lastetoetuse debatti saab pidada uue riigieelarve arutelu ajal tuleval sügisel. Ma ei ole selle vastu. Küsida tuleb ka muid seonduvaid küsimusi – kas lastega peresid aitab see, kui riik võtab mitmesaja miljonilise katteta kohustuse või see, kui riik mõtleb lastega perede tuleviku peale läbi teenuste,” selgitab Purga.

Heidy Purga
Kuvatõmmis Heidy Purga Instagramist

Peretoetuste eelnõu esimesele lugemisele eelneb kahe valitsuse usaldusküsimusega seotud eelnõu teine lugemine. Valitsus otsustas siduda usaldusküsimusega politsei- ja piirivalveameti laevade üleandmist käsitleva seaduse eelnõu ning toodete ja teenuste ligipääsetavusega seotud seaduse eelnõu.

Riigikogu 54 liikme algatatud perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu näeb ette tõsta lapsetoetus pere esimese ja teise lapse kohta 60 eurolt 100 eurole ehk samale tasemele kolmanda ja iga järgneva lapse lapsetoetusega. Eelnõu järgi on lapsetoetus edaspidi iga lapse eest võrdselt 100 eurot kuus.

Eelnõuga tõstetakse kolme kuni kuuelapselise pere lasterikka pere toetus 300 eurolt 700 eurole ning seitsme ja enamalapselise pere lasterikka pere toetus 400 eurolt 900 eurole kuus. Selleks, et lasterikka pere toetus oleks elatustaseme tõusuga jätkuvalt proportsionaalne ja toetuse suurust ei peaks igal aastal muutma, indekseeritakse toetus eelnõu järgi iga kalendriaasta 1. aprilliks.

Kommentaarid puuduvad