GALERII | Loomaaias on nunnumeeter põhjas! Inimeste sissepääsu pidi avamisel lausa piirama

Kalakass Tallinna Loomaaias
Kalakass Tallinna Loomaaias — FOTO: TV3 Silver Siilak

Tallinna Loomaaias avati äsja uus Kagu-Aasia vihmametsa maja. Käisime 11 päeva pärast avamist tutvumas uue maja ja selle asukatega.

Tuulisest loomaaiast läbi kõndides, avanes vaatepilt uuele Kagu-Aasia vihmametsa majale, mille sissepääs oli blokeeritud helkurvestides lasterühmade poolt. Uurides, kui palju lasteaia- ja kooligruppe käinud on, vaatas meile teed juhatav neiu suurte silmadega otsa ja andis märku, et number on liiga suur, et enam peast teada. Majas sees võttis meid vastu juba kuraator ning kiskjate ja paksunahaliste spetsialist Allan Erm, kes samuti tõdes, et inimesi on käinud massiliselt ja paar päeva peale avamist pidi lausa inimeste sissepääsu piirama, et loomi ära ei hirmutataks. 

Kagu-Aasia vihmametsa majas oli soe ja kohati isegi kuum, kuna sealsed elanikud naudivad eelkõige soojemaid temperatuure. Huvitav oli teada saada, et kohe kui maja temperatuur peaks tõusma üle 25 kraadi, hakkab majas sadama jahutavat uduvihma. 

Kuraator Allan Erm kinnitas me eeldusi, et kõige popim “vaatamisväärsus” uues majas on sõrmiksaarma aedik. Emane saarmas Rachel ja isane saarmas Joey, kes ei ole saanud oma nimesid tuntud seriaali “Friends”/”Sõbrad” järgi, said vaid kolm kuud peale kohtumist kamba saarmakutsikaid. Nüüd müttab pere igal pool koos. 

Vaata imearmsaid loomaaiaasukaid galeriist!

Kommentaarid puuduvad