Kuhu minna soovitus: Meeleolukas Retrobusside festival

Sisuturundus

retrobusside festival
Tpilet Retrobusside festival — FOTO: Tpilet

Sellel reedel 2.06 leiab Tallinna Bussijaamas aset meeleolukas Retrobusside festival, üritus algab kell 18.00 ja on kõigile külastajatele tasuta.

Mis täpsemalt juhtuma hakkab? Festivali alateema on sel aastal Ikaruse bussid.

Ikarus on Ungari päritolu bussitootja, mis oli üks maailma tuntumaid bussitootjaid. Ikarus bussid olid laialdaselt kasutusel mitmes riigis, sealhulgas Ungaris, teistes endistes sotsialismimaades ja mujal maailmas.

Ikarus ettevõte asutati 1895. aastal ja algselt toodeti hobuvankreid. Hiljem, 1927. aastal, alustati busside tootmist. Ikarus bussid said kiiresti populaarseks oma vastupidavuse, funktsionaalsuse ja taskukohase hinna tõttu.

Ikarus tootis erinevaid bussimudeleid, sealhulgas linnaliinibusse, ekskursioonibusse ja kaugliinibusse. Nende busside disain oli sageli kastikujuline, mida iseloomustasid teravad servad ja suured aknad. Ikarus bussidele oli iseloomulik ka nende iseseisva vedrustuse süsteem, mis pakkus reisijatele sujuvat sõitu.

Nõukogude Liidus ja teistes sotsialismimaades olid Ikarus bussid laialt kasutusel ühistranspordis, busside tootmine lõpetati 2003. aastal.

retrobusside festival
Retrobusside festival — FOTO: Tpilet
retrobusside festival
Tpilet Retrobusside festival — FOTO: Tpilet

Liis ja Eero käisid “Stuudio” saates Ikaruse bussiga tutvumas ning tegid väikse tiiru, vaata lähemalt videost:

RETROBUSSIDE FESTIVALI PLAAN

✓ Smilersi katusekontsert laiendatud koosseisus ja DJ Margus Kaukese meeleolumuusika.

✓ Jookeri kokteilibaar ja Kookeri pannkoogikäru.

✓ Lõbusõidud retrobussidega kogu festivali vältel.

✓ Suur retrobusside väljapanek. Uudistada saab 17 bussi erinevatest aastakümnetest. Bussid panevad välja Timeless Buses, Mäkelän Liikenne Oy, Suomen Linja-autohistoriallisen Seuran ja Tallinna Linnatransport.
✓ Ikaruse busside teemaline näitus ooteplatvormidel koostöös Liszti Instituudi, Ungari Suursaatkonna ja Ungari Teadus-, Tehnoloogia- ja Transpordimuuseumiga.
✓ Reisimise ja liikumise teemaline näitus ootesaali akendel koostöös Eesti Kunstimuuseumiga.

retrobusside festival
Tpilet Retrobusside festival — FOTO: Tpilet

RETROBUSSIDE FESTIVALI AJAKAVA

→ 12.45–14.00 – Tallinnas retrobusside paraad alguse ja lõpetamisega Tallinna Bussijaamast. Kõiki 17 bussi on võimalik näha suure paraadina mööda Tallinnat ringi vuramas.

Trajektoor on koostatud arvestades, et bussid sõidaksid läbi/mööda ajaloolistest bussijaamadest ehk siis sellistest paikadest, kus on varasematel aegadel olnud bussijaamad või paigad, mis olid omal ajal nö liinide algus- ja lõpp-punktiks ehk siis toimus nö bussijaamale omane tegevus. – Nt Pirita Regati maja, Viru väljak, Estonia teater, Tartu mnt Radissoni hotelli piirkond.

retrobusside festival
Retrobusside festivali paraadi kaart — FOTO: Tpilet

→ 18.00–19.30 – DJ Margus Kaukese meeleolumuusika.
→ 19.30–21.00 – Smilersi katusekontsert laiendatud koosseisus.
→ 21.00–21.30 – DJ Margus Kaukese meeleolumuusika.
→ Kogu päeva vältel saab teha lõbusõite retrobussidega, maiustada toidutänaval ja tutvuda erinevate näituste ja väljapanekutega.

retrobusside festival
Retrobusside festivali paraadi kaart — FOTO: Tpilet

Tule tutvu üritusega täpsemalt SIIN

Tule retrolainele ja meenuta, millised on Ikaruse bussid:

Kommentaarid puuduvad