Reklaam sulgub sekundi pärast

Kvaliteetne uni on heaolu ja vaimse võimekuse võti

Sisuturundus

uni
BioChronoss NeuroREST — FOTO: Shutterstock.com

Tänapäeva ühiskonnas on kiirustamisest saanud meie igapäevane kaaslane. Tihti tehakse ületunde või on inimesel lausa mitu töökohta. Iga päev tuleb sadu suuremaid ja väiksemaid asju korda ajada, hoolitseda laste ja pere eest jne. Sageli aga 24-st tunnist ei piisa, et kõike jõuda, midagi tuleb ohverdada. Tervise ja heaolu nimel hakkavad kannatama kvaliteetne puhkus ja uni. Selle tagajärjedeks on pidev väsimus, üldine enesetunde halvenemine, vaimse võimekuse langus. Kas seda on võimalik kuidagi vältida?

Mis on kvaliteetne uni ja miks see nii oluline on?

Uni on väga tähtis ja keeruline neurokeemiline protsess, mida reguleerib aju. Füsioloogiliselt mõjutavad und biorütmid ning melatoniini (unehormoon) kontsentratsiooni muutused veres.  Umbes kella 21–23 paiku õhtul valmistab suurenenud melatoniini tase veres keha ette unetsükliks. Unel on kaks faasi, mis erinevad neurokeemiliste ja -bioloogiliste protsesside poolest. Une esimene ehk aeglane faas aitab kehal füüsiliselt päevast taastuda, stimuleerib immuunsüsteemi aktiivsust ja vähendab stressihormoonide hulka. Teine ehk REM-une faas reguleerib päeva jooksul kogutud info ülekandmist lühiajalisest pikaajalisse mällu. Kui uni jääb liiga lühikeseks või unefaaside füsioloogiline vahetus on häiritud, hakkavad ilmnema erinevad sümptomid ja vaevused.  Uuringud on näidanud, et ebapiisav ja ebakvaliteetne uni aeglustab ainevahetust, suurendab diabeeti haigestumise riski, nõrgestab immuunsüsteemi ning mõjutab meie vaimset tervist. Teadlased on avastanud, et pikaajaline unetus suurendab depressiooni haigestumise riski lausa 35 korda.

Kuidas parandada une kvaliteeti?

  • Harjutage sisse kindel unerutiin (minge magama ja tõuske üles samadel aegadel);
  • Tuulutage oma magamistuba;
  • Ärge vaadake televiisorit ega olge arvutis vähemalt 1 tund enne magama heitmist;
  • Püüdke rahuneda, mediteerige;
  • Töötage välja igapäevased unerituaalid, mis aitavad teil magama jääda. See võib olla lugemine, lõõgastava muusika kuulamine, soe vann.
  • Ärge sööge vähemalt 1 tund enne magama heitmist;
  • Ärge jooge kohvi ega tarvitage tubakatooteid ja alkoholi, olgugi et viimane aitab kiiremini uinuda, kuid halveneb une kvaliteet;
  • Samuti ärge unustage tervislikku ja balansseeritud toitumist.

Kui eelnimetatud abinõud une kvaliteeti ei paranda, tuleks kasutusele võtta farmakoloogilised meetmed. Üks uuenduslikumaid viise unekvaliteedi parandamiseks on kronoteraapia. BioChronoss on ainulaadne kronobioloogial põhinev toidulisandite sari. Kvaliteetseks uneks soovitatakse BioChronoss sarjast toidulisandit NeuroREST, mis sisaldab komplekse Sleep-NR ja Rest-NR ning gamma-aminovõihapet. Sleep-NR on kompleks, mis sisaldab melatoniini ning punaka kannatuslille, sidrunmelissi ja hariliku humala ekstrakte. Need toimivad sünergiliselt, aitavad vähendada uinumiseks kuluvat aega ja säilitada normaalset unerütmi. Rest-NR on kompleks, mis sisaldab südamerohu ekstrakti, magneesiumi, vitamiine B6 ja C. Need aitavad säilitada normaalset psühholoogilist funktsiooni, närvisüsteemi aktiivsust, aitavad vähendada väsimustunnet. On väga oluline, et mõlema kompleksi koostisosad ei põhjusta sõltuvust. Samuti ei sisalda NeuroREST palderjaniekstrakti, mis halvendab une kvaliteeti, kuigi see võib aidata teil uinuda. NeuroRESTi on soovitatav võtta üks kapsel õhtuti enne magamaminekut (ajavahemikus 20-24)

Kuidas parandada vaimset võimekust?

Oskus keskenduda ja tähelepanu säilitada on oluline hea mälu ja mõtlemise jaoks. Neid mõjutavad hormoonide kontsentratsiooni biorütmilised muutused. Üks olulisemaid vaimset võimekust mõjutavaid hormoone on serotoniin. Kõige suurem serotoniini kontsentratsioon veres on kella 11 paiku hommikul. Uuringud on näidanud, et serotoniini koguse tõus soodustab vaimset võimekust, ebapiisava koguse tõttu võib inimene olla aga apaatne, pinges, loid. On kindlaks tehtud, et kui serotoniini tootmine ajus on häiritud, soodustab see depressiooni ja migreeni teket.

Kui tunnete, et teil on probleeme keskendumise ning mälu ja sooritusvõimega, soovitame BioChronoss sarja toidulisandit NeuroOFFICE. NeuroOFFICE kapslid sisaldavad kolme bioloogiliselt aktiivsete ainete kompleksi: NO-Stress, Brain-ON ja Amin-ON. Need kompleksid  reguleerivad serotoniini taset, aitavad säilitada töö- ja keskendumisvõimet ning vaimse tervise tasakaalu. NO-Stressi kompleksis sisalduvad B-vitamiinid aitavad säilitada normaalset psühholoogilist funktsiooni, parandavad metabolismi ja vähendavad väsimust. Brain-ON-is sisalduv hariliku eleuterokoki ja hariliku lagritsajuure ekstraktid aitavad taastuda pärast suure vaimse ja füüsilise pinge läbielamist, aitavad säilitada normaalseid kognitiivseid funktsioone ja vaimset aktiivsust. Tsink, mis on vajalik organismi kõigi rakkude toimimiseks, osaleb immuunsüsteemi reaktsioonides, aitab rakkudel taastuda, osaleb melatoniini sünteesis, on antioksüdantse toimega. Hiljutistes teaduslikes uuringutes mainitakse sageli erinevate aminohapete mõju meie ajule. L-trüptofaan on asendamatu aminohape. Organism kasutab seda serotoniini tootmiseks. Rohelise tee lehtedes leiduv L-teaniin mõjutab dopamiini, serotoniini ja gamma-aminovõihappe taset. Atsetüül-L-karnitiin mängib võtmerolli inimorganismi energiatootmise tsüklis – Krebsi tsüklis.

NeuroOFFICE toidulisandit  on soovitatav võtta üks kapsel hommikuti (ajavahemikus 7-11)

Kokkuvõtteks on kvaliteetne uni ja vaimne võimekus see, millest meie kiires elutempos ja stressirohkes ühiskonnas sageli puudu jääb. Kronobioloogial põhinevad BioChronoss toidulisandid NeuroOFFICE ja NeuroREST aitavad loomulikul ja füsioloogilisel viisil parandada meie une kvaliteeti ning vaimset ja füüsilist töövõimekust.

Rohkem infot NeuroOffice ja NeuroRest toodete kohta leiad siit.

uni
Biochronoss NeuroOFFICE — FOTO: Biochronoss
uni
Biochronoss NeuroREST — FOTO: Biochronoss

Kommentaarid puuduvad