Reklaam sulgub sekundi pärast

Epp Kärsin: kui ma looksin Orgasmierakonna, hääletaksid kõik inimesed selle poolt

R2 Hommik!

Epp Kärsin
Epp Kärsin — FOTO: TV3

Seksuaalkoolitaja Epp Kärsin on valmis minema riigikokku poliitikutele seksuaalharidusest rääkima, sest tema hinnangul on paljud eesotsas olijad katki. Ühtlasi spekuleeris ta mõttega luua Orgasmierakond.

Seksuaalkoolitaja Epp Kärsin rääkis "R2 Hommik!" saates, et seksuaalkasvatust on raske poliitikute seas naljaks keerata. Ta meenutas 2015. aastal kohtumist riigikogu liikme Siret Kotkaga.

"Mul oli väga suur plaan, sest juba siis oli Eesti iive väga negatiivne. Ma mäletan väga hästi kuidas mulle öeldi, et kui mina poliitikuna hakkaksin rääkima seksist ja kõigest sellest, siis ma jääksin oma valijate häältest ilma. See on täiesti vale. Ma olen kindel, et kui mina teeksin täna Orgasmierakonna, siis kõik inimesed hääletaksid selle poolt," ütles Kärsin ja lisas et Eestis on täna palju katkisi paarisuhteid, mis lõhuvad ära oma lapsed.

Kärsin rõhutas, et on koolitanud kokku üle 41 000 inimese ning tagasiside on olnud positiivne. "Koolihariduses ei ole olemas seda, mida mina teen!"

Orgasmierakonnast rääkides ütles Kärsin, et see looks kindlasti vaimselt ja füüsiliselt tervemaid inimesi, kellel oleks pikem eluiga. "Ei ole stressi, ei ole depressiooni. Inimene, kes on õnnelik oma paarisuhtes, on ühiskonnale kordades kasulikum kui inimesed, kes on õnnetud, düsfunktsionaalsetest paarisuhetest ja kes kulutavad tohutult riigi raha, sest nad on haiged ja õnnetud."

Ka rõhutas Kärsin, et seksuaalharidus on Eestis väga puudulik. "Aga sealt saab alguse kõik inimeseks olemine: tema identiteet, tema rahulolu. See on palju suurem fundamentaalne osa kui me tegelikult kujutaksime seda ette. Seksist rääkimine on siiamaani väga paljude jaoks suur häbi," ütles Kärsin ja lisas, et seksuaalenergiat omav inimene on väga väekas ja seega ka ühiskonnale ohtlik, sest ta mõtleb oma peaga ja temaga ei ole võimalik manipuleerida.

Kärsin oleks valmis minema riigikokku poliitikutele seksuaalharidusest rääkima. "Mina arvan, et mina võiksin saada kutse poliitikutelt riigikokku, et rääkida neile tund aega sellest, mida ma teen. Mul on olemas graafikud selle kohta, mis on olnud tagasiside minu koolitustele. Täna Eestis enne mind ei ole olnud ühtegi naist, kes enne mind ei ole olnud mitte ühtegi naist, kes nii suurelt, nii laialt on selle teema kätte võtnud. Nii et ootan kutset riigikokku!"

Loe ja kuula lähemalt SIIT.