Reklaam sulgub sekundi pärast

Ei tahagi olla nepobeebi! Obama tütar otsustas oma nime ära muuta

Barack ja tütar Malia Obama
Barack ja tütar Malia Obama — FOTO: AP Photo/Carolyn Kaster

Barack ja Michelle Obama on kahtlemata ühed kuulsaimad ameeriklased kogu maailmas ning seeläbi on pea igaühele teada ka nende perekonnanimi. Paraku pole see aga sugugi meeltmööda nende tütar Maliale, kes tahab sellest distantseeruda.

Põhjus Malia nimevahetuse taga on lihtne - nimelt teeb noor neiu oma esimesi samme filmikarjääris ning soovib olla tuntud oma loomingu, mitte vanemate tõttu.

Väljaande Hello! andmetel soovib endise presidendipaari tütar vabaneda nepobeebi staatusest. Kes või mis on aga nepobeebi? Sõna "nepobeebi" on slängitermin, mis on tuletatud sõnadest "nepo" (mis viitab nepotismile ehk sugulaste või sõprade eelistamisele ametikohtade või muude hüvede andmisel) ja "beebi". See termin viitab tavaliselt noortele, kes on saavutanud edu või saanud võimalusi peamiselt tänu oma vanemate või sugulaste positsioonile ja mõjule, mitte oma oskuste või saavutuste põhjal. Näiteks võib see kehtida noorte näitlejate, muusikute, äriliste ettevõtjate või muude valdkondade esindajate kohta, kelle perekondlik taust on aidanud neil oma karjääris edasi liikuda. 

Nüüd ongi Obamade tütar otsustanud, et ta ei taha kasutada vanemate poolt antud perekonnanime ehk erialaselt on ta tuntud kui Malia Ann, millest viimane on tema keskmine nimi. Seda nime kasutas ta ka Sundance’i filmifestivali jaoks tehtud tutvustavas videos, kus räägiti filmitegijatest lähemalt.

Kommentaarid puuduvad