Reklaam sulgub sekundi pärast

Edgar Savisaare hooldaja avameelselt: kartsin meeletult meie esimest kohtumist!

Edgar Savisaare viimaste aastate abiline Carol Madisoo kirjutas oma kogemusest raamatu.
Edgar Savisaare viimaste aastate abiline Carol Madisoo kirjutas oma kogemusest raamatu. — FOTO: Andres Putting / Delfi Meedia

Star FMi hommikuprogrammis käis külas Edgar Savisaare viimaste aastate abiline ja raamatu "Edgar Savisaare viimased aastat koos minuga" autor Carol Madisoo. Caroli sõnul tekitas esmakordne kohtumine Edgariga temas hirmu.

Madisoo sulest ilmunud raamat "Edgar Savisaare viimased aastat koos minuga"  kõneleb Savisaare viimastest eluaastatest, mil naine teda igapäevastes toimetustes abistas. Carol selgitab, et otsus asuda ametisse Edgari abilisena ei sündinud kergelt: "Minult küsiti juba tunduvalt varem, kas ma sooviks tal abis käia. Kõik teadsime, et ta ei saa ise hakkama, aga ma kogu aeg lükkasin seda edasi, et ma pigem ei lähe. Lõpuks, kui minu käest oli juba viis korda küsitud, ütlesin, et okei, saan temaga kokku, vaatame mis on tema soovid ja mis siis edasi saab."

"Ma muidugi meeletult kartsin meie esimest kohtumist. Olen tavaliselt alati väga punktuaalne inimene ja jõuan pigem varem kohale. Sel päeval, kui pidin temaga kokku saama, tuli vahele igasuguseid viperusi. Ma pidin talle kaks korda helistama, et jään hiljaks," meenutab Madisoo.

Madisoo sõnul sattus just tema Edgari hooldajaks, kuna teati, et ta saaks mehe kapriisidega hakkama: "Ma arvan, et sinna oli vaja inimest, kes temaga hakkama saab, kes tema kapriisidele ei alluks. Teame, et tegemist ei olnud lihtsa inimesega."

Edgari abilisena pidi Madisoo olema 24/7 telefonivalves 

"Esialgu hakkasin tema juures käima kolm korda nädalas. Talle meeldisid kevad ja suvi ja siis võis ta õhtuti üksi olla. Nii, kui saabus sügis, tuli tal pinge ja stress. Imestan, et kuidas ta julges üksinda seal metsas suures talus olla," sõnab Madisoo.

Ta lisab: "Praegu naudin seda, et kui lähen koeraga jalutama, võin telefoni vabalt tuppa jätta ja midagi ei juhtu. See andis mulle hea kogemuse, kuidas kanda hoolt inimese eest, kes ei saa ise hakkama, kuigi ta mõistus oli korras. Ta võis jätta mulje, et ei saa asjadest aru, aga pigem oli see temapoolne näitemäng."

Kuula täpsemalt, kuidas põhjustas Edgari jalg talle valu ka peale amputeerimist ning milline oli Savisaar inimesena tegelikult! Intervjuu Carol Madisooga on leitav 23.10 Star FMi hommikuprogrammi 08.00-09.00 salvestusel alates 40.10-57.25!

Näita 2 kommentaari

Jäta lahkunu rahule.mida sa eietad.mis oli.keda see enam huvitab

Vasta

Surnute seljas ei ole ilus ratsutada

Vasta