Reklaam sulgub sekundi pärast

Drag queen Vilita: tavalisi Eesti mehi käib meie šõudel palju ja neile väga meeldib!

"Lege podcast"

Vilita
Vilita — FOTO: Kollaaž (Lege podcast ja Youtube)

Eesti drag queen Vilita sõnul on ta esinenud mitmes riigis, kuid sellest hoolimata kohtab tema sõnul kõige ägedamat drag show publikut just Eestis. "Täpselt selline inimene, keda sa arvad, et ei läheks vaatama. Eestis on üks ägedamaid publikuid, meid hullult hinnatakse.”

Saatejuht Tomas Legrant ütles enda juhitud „Lege podcast’is” sissejuhatuseks, et ka tema enda jaoks tuleb huvitav saade, sest ta ise ei pea ennast kõige liberaalsemaks. Saate külalist Vilitat võib tema sõnul nimetada Eesti drag queen’ide kuningannaks.

Vilita ütles oma teekonna alguse kohta, et töötas aastaid stewardina, mis viis ta New Yorki. Baari külastades sattus ta ise juhuslikult ühele drag-show’le. Tema esimene reaktsioon oli, et miks üldse inimestele selline asi huvi pakub. „Ma jõudsin sellele šõule vaatama ja sain aru, et ma tegelikult ei tea sellest maailmast midagi. See oli aasta 2017,” ütles Vilita ja lisas, et suhtub sellesse puhtalt kui kunstivormi. Tegu pole viisiga, kuidas ta ise elada sooviks, küll aga kunstiliselt väljendada. Olla drag queen on Vilitale kui alter ego. Ta tõi võrdluse kuulsate lauljatega ja ütles, et ka paljud popstaarid on laval teatud mõttes teised inimesed kui tavaelus.

Kui palju see kõik raha võtab? Vilita tõdeb, et väga palju. „Kõik algaski ikkagi odavate kaltsukate 3-eurostest asjadest. Ma olen kõigest sellest läbi käinud: odav Maxima meik, kõige odavam parukas...”

Vilita on avalikult homoseksuaal ja ütles, et avaldas seda oma vanematele  suhteliselt hilja. Kui ta teatas, et toob koju meesoost kaaslase, ei reageerinud tema vanemad mitte kuidagi eriliselt.

Drag-show’de skeenest rääkides ütles Vilita, et tavalisi Eesti mehi kohtab sellistel etendustel palju. „Tavalisi Eesti mehi, neid on väga palju, kes tulevad vaatama. Täpselt selline inimene, keda sa arvad, et ei läheks vaatama, ta tuleb. Ta tuleb kas sünnipäeval koos kambaga, ta on lihtsalt sattunud sinna. Viimane kord oligi suur pikk laud ja enamus olid straight-mehed. Kõigile hullult meeldis. Kõik said aru, et see on meelelahutuse vorm, see inimene ei tule sulle mida iganes tegema. Elasid hullult kaasa. Tõmbasime neid lavale, tegime mänge, toppisime neile ka parukaid pähe ja nad läksid kaasa. Üli cool! Ma olen esinenud väga mitmes riigis. Eestis on üks ägedamaid publikuid, meid hullult hinnatakse.”