Reklaam sulgub sekundi pärast

Äsja Jaapanist naasenud Kristjan Jõekalda: ma tõesti ei uskunud, et meil tuleb selline reis!

Kristjan Jõekalda
Kristjan Jõekalda — FOTO: Silver Siilak

Armastatud telemees Kristjan Jõekalda naases hiljuti Jaapani reisilt koos perega ja kui esialgu arvas ta, et teismelised pojad huvituvad eelkõige kaubanduskeskustest, siis võta näpust - läks hoopis vastupidi. "Ma tõesti ei uskunud, et meil tuleb nii kultuurne reis!" ütleb ta.

Aprilli lõpus kirjutasime, et telemees Kristjan Jõekalda sõidab koos kahe poja ja abikaasaga perereisile Jaapanisse. "Võtsime kaua hoogu ning ei tundunud olevat õige hetk ja aeg. Noorem poiss lõpetab järgmisel aastal üheksanda klassi, siis on tal lõpueksamid ega saa minna. Siis tuleb keskkool peale ja nii see aeg läheb käest ära," rääkis Jõekalda toona, lisades, et otsus Jaapanisse minna sai lõpuks langetatud.

Kristjan arvas esialgu, et perega Jaapanisse minnes veedetakse põhiliselt aega poodides, kuid tegelikkus oli sootuks teistsugune. "Arvasin, et kui poistega läheme, siis ega nemad ju ei viitsi kuskile muuseumisse või mingisugusesse vanasse lossi vaatama minna. Ju nemad tahavad ainult mööda kaubanduskeskuseid ringi käia, aga välja tuli hoopis midagi muud. Poistele pakkus Jaapani kultuur huvi ja see oli selles mõttes üllatav ka mulle. Ei olnudki nii väga Casio kellad, vaid shoguni tempel. Ma tõesti ei uskunud, et meil tuleb nii kultuurne reis."

Ta lisab, et mõnda poodi õnnestus reisi jooksul siiski külastada, kuid üllatuslikult pandi kõik kauplused kinni juba õhtul kell kaheksa. "Kui kolistasid mööda templeid viie-kuueni, siis jäigi ainult poolteist või maksimaalselt kaks tundi ringi käia. Kuna kaubamaju on seal rohkem kui küll, siis igale poole ei jõudnud. Arvasin, et nüüd ei pea kaamera ees hüppama, linna tutvustama ega teadma peast mingisuguseid aastaarve, vaid saan kaubamaja lettide vahel käia, aga päris nii see välja ei kukkunud."

Jõekalda sõnul kulges reis plaanitult ning kõigi soovid said täidetud. "Ilmaga vedas ja saime kõik oma sõidud sõidetud. Kõigil olid oma kindlad soovid: kes tahtis sushit süüa, kes ramen suppi, kes tahtis proovida Jaapani jäätist. Kõik sai tehtud."

Loe täispikka intervjuud Kristjaniga SIIT!