Anett Kontaveit elust peale tennisistikarjääri lõppu: nii palju muid võimalusi on ka

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit — FOTO: Kiur Kaasik/Delfi meedia

Sel suvel oma tennisistikarjäärile punkti pannud Anett Kontaveit käis külas ETV saates "Hommik Anuga" ning rääkis oma elust peale eduka karjääri lõppu.

"Ma ei oleks seda pooleli jätnud ilmaasjata. See seljavigastus on nende aastatega selliseks muutunud, et see hoiab mind nii palju tagasi, et tundsin, et ma ei saa enam sellel tasemel mängida. Eks see oli selline raske otsus," sõnas Anett.

Toona kirjutas Kontaveit pressiteates, et alustas tennisetreeningutega 22 aastat tagasi ja rahvusvahelisel tennisekarusellil keerelnud alates aastast 2007. "Olen kõik need aastad töötanud sihikindlalt ja pühendunult selle nimel, et saaksin tõusta naiste profitennise paremikku."

Karjääri lõpetas Anett seljavigastuse tõttu. "Tänaseks on selgunud, et minu seljas on toimunud nimme lülivaheketta degeneratsion, mis ei lase täiskoormusel treenimist ega võistlemist jätkata. Seetõttu on võimatu nii tiheda konkurentsiga alal tipptasemel jätkata," kirjutas ta toona.

"Olen alati õppinud, teinud muid asju, olen tundud, et mul on ka muu elu väljaspool tennist. Ega mu elu siis ju ära ei lõppe," sõnas Kontaveit.

"Minu elu kindlasti ei lõppenud ära sellega, et ma nüüd tennist enam ei mängi," muigas ta. "Nii palju muid võimalusi on ka elus. Ma arvan, et olen küllaltki selline töökas ja tragi, loodan, et leian mingisuguse uue ja põneva asja, millega tegeleda. Ja äkki tõesti kuuleb minust veel."

Alates 2015. aastast on ta valitud igal aastal Eesti parimaks naistennisistiks. Kontaveit oli 14. septembrist 2015 – 26. veebruarini 2023 Eesti esireket. Samuti 22. maist kuni 27. maini 2023 ning uuesit alates 12. juunist 2023.

Kommentaarid puuduvad