Piret Järvis-Milder “Rambivalguses”: loodan, et mu tütar sellepärast tulevikus ei pahanda

Rambivalguses käis külas muusik ja saatejuht Piret Järvis-Milder, kes vaatas tagasi oma karjäärile nii muusikas kui televisioonis ning rääkis lähemalt, mis on tema pikaaegse suhte saladus.

Piret Järvis-Milderist rääkides ei saa üle ega ümber ilmselt kõige edukamast Eesti tüdrukutebändist nimega Vanilla Ninja, mis algas 2001. aastal Sven Lõhmusega tutvumisest. Kas bändil oli juba alguses suured sihid silme ees, kui nad noorte tüdrukutena Saksamaale läksid? “Tol ajal kindlasti. Täpselt see maailm, mida mina fännasin ja kõik minu eeskujud olid populaarsed just Saksa kultuuriruumis ja popkultuuriruumis. Mul kodus Saksa muusikakanal VIVA mängis koguaeg. Kogu see komplekt, et ma lõpuks ise täpselt sinna samasse kohta jõudsin, oli minu jaoks mõnes mõttes üllatav, aga väga meeldiv,” ütles Piret ja tõdes, et soovid on tema elus täide läinud.

Pireti sõnul oldi noorte ja ambitsioonikate muusikutena valmis minema läbi tule ja vee, ehk sisuliselt elatigi bänditegemise nimel. “Me kolisime Eestist ära, et saaksime olla koguaeg lähedal oma stuudiole, et saaks uut muusikat teha. Tegime tööd selle nimel, et oma tuntust tõsta. Väga palju oli selliseid asju, mida Eestis üldse ei tehta, nagu eraldi autogrammituurid. Me tuuritasime mööda erinevaid Saksamaa plaadipoode ja jagasime lihtsalt autogramme. Ma ei kujuta ette, kui mitmeid tuhandeid autogramme ma olen jaganud. Tegime palju tööd ja eks see tasus lõpuks ära.”

Piret meenutas samuti, et TV3 maja on talle väga kallis maja, kuhu on alati väga nostalgiline sisse astuda, sest TV3 majas tegi ta ka oma esimesi telesaateid.

Ülemöödunud talvel kolis Piret koos abikaasa Egerti ja tütre Milliga neljaks kuuks Taimaale, et seal uus reisisaade filmida, mille jooksul lasti inimesed enda elule üsna lähedale ja avati endast ka haavatavamaid külgi. “Ma ise toimetasin seda ja jälgisin, mis läheb sisse ja mis jääb välja. Mitte, et ma oleksin hirmsaid või piinlikke olukordi välja jätnud, aga pole ka mõtet sellist tüüpi sarja teha, kui sa üldse inimesi oma köögipoolele ei lase. Vähemalt ma ei tundnud ebamugavust sellega, et me otsustasime avatud olla kaamera ees. Ma loodan, et tütar Milli tulevikus selle üle ei pahanda, et kuidas te mind näitasite,” ütles Piret.

Vaata podcasti ”Rambivalgus” Piret Järvis-Milderiga lähemalt päisest olevast videost.

Kommentaarid puuduvad