Reklaam sulgub sekundi pärast

Vene juurtega eestlanna meenutab Ukraina sõja puhkemist: tundsin, et ma ei taha enam elada

Olesja Aun
Foto: Erakogu

Oma naabreid valida ei saa ja praegusel ajal on üha teravamalt tõusnud esile eestlaste ja venelaste omavaheline lõhe ning vastasseis. Podcasti "Miks me oleme idioodid?" uues osas aitas meie idanaabreid paremini lahtimõtestada Eestis üleskasvanud vene juurtega Olesja Aun.

Olesja toodi Narva elama, kui ta oli pooleteistaastane ja tema vanemate silmis on Eesti endiselt "Nõukogude välismaa". Ennast defineerib ta kui Eesti kodanik, kelle emakeel on vene keel. Eesti keelt asus naine õppima juba kooli ajal ning sai selle eriti hästi suhu just Tartu Ülikoolis. “Mind paneb imestama see, et praegu on aasta 2022, aga eesti keele tase pole arenenud,” leiab Olesja, et kõikide nende aastatega ei ole venelased eesti keelt paremini suhu saanud. "Selleks, et elada Eestis normaalset elu, ma pean oskama eesti keelt ja see on normaalne, sest meie riigikeel on eesti keel!”

Olesja hinnangul mängib venelaste keeleoskamatuse puhul rolli peamiselt positsiooni võtmine. "Asi ei ole selles, et inimene ei ole võimeline õppima midagi, vaid see on positsioon, et mina olen nii. Siis tekib küsimus, et mida sa saavutad selle positsiooniga? Kui aga küsida nende käest, kas nad tahavad siia vabastajaid, vastavad nad, et ei taha," selgitab Olesja.

Veebruarikuus puhkenud Ukraina sõda meenutab Olesja nukrusega ja sellest rääkimine toob talle pisarad silma. “See oli see hetk, kus ma mõtlesin, et tuleb kuidagi hakata ukrainlasi aitama. Ma tundsin, et ma ei tahtnud elada. Minu pojad küsisid aprilli lõpus, et ema, kas sa tõesti ei hakka rohkem naerma?” räägib ta.

Mida arvab Olesja tanki ja muude punamonumentide eemaldamisest, miks ei tarbi venelased eesti meediat ja mida arvata Venemaad ülistavatest venelastest, kuula juba saatest!

Täispika podcasti leiad Spotifyst ja Soundcloudist!

“Miks me oleme idioodid?” on TV3.ee meelelahutusportaali podcast, kus kaks püsisaatejuhti Brit Suurraid ja Taavi Libe arutavad koos külalistega, miks ja milliseid rumalusi meie ühiskonnas leidub ning kuidas neid välja juurida.

Kommentaarid puuduvad