Reklaam sulgub sekundi pärast

Üllatav! Desiree Mumm kaalub karjääri poliitikas: mulle on erakonnad lähenenud

Desiree Mumm
Desiree Mumm — FOTO: Erakogu

Desiree Mumm on justkui tõeline hunt kriimsilm, kel korraga üheksa ametit ja lisaks ülikooliõpingud. Kuidas noor neiu selle kõigega toime tuleb ja millised on tema tulevikuplaanid? Sellest ja paljust muust tuli juttu "Miks me oleme idioodid?" podcastis.

Lisaks lauljakarjäärile, "Armastuse" seriaalis näitlemisele, sotsiaalmeediale ja päevatööle õpib Desiree Tartu ülikoolis Euroopa õpinguid. Kuigi neiul on lausa mitu rauda tules, teab ta väga hästi, et on selle iseenda töökuse ja tubliduse abil saavutanud. "Ma ei pea ennast eriti targaks inimeseks. Ma arvan, et kõik teadmised ja tarkus tuleb läbi vaeva ja töö. Kõik asjad, mis minule on tulnud elus, on tulnud läbi vaeva ja töö. Ma ei tunne, et mulle on elus midagi sülle kukkunud. Kindlasti on asjad, milles ma olen parem ja milles ma olen halvem," arutleb ta.

Paljud aga ei tea, et noorena unistas Desiree hoopiski diplomaadi ametist. "See valik on minuga kaua olnud. Keskkoolis mind huvitas ajalugu, ühiskond, keeled ja sel ajal tuli mõte, et ma tahan jubedalt saada diplomaadiks. Ma võtsin selle kohe täitsa pähe - lõpetasin kõik muud asjad ära, ei teinud isegi muusikat mõnda aega ja pühendusin ainult õpingutele. Läksin bakasse ka, õppisin riigiteadust. Siis aga liikusid asjad teises suunas ja ütlesin perele ja sõpradele enne lõpetamist, et ärge oodake, et ma magistrisse lähen. Siis tuli august, ma saatsin taotluse ära ning sain sisse ja siin ma olen," 

Tänaseks on Desiree pühendunud pigem loomingulisele tööle ja see nõuab paratamatult ka tohutult palju aega, ent diplomaadi töö eeldab samuti suurt pühendumist. "Kuna ma teen nii paljusid asju praegu, siis ma ei tea, kas see on realistlik. See mõte ei ole mind jätnud ja mind jätkuvalt huvitab see valdkond, aga kas minust kunagi diplomaat saab, ei tea. Äkki minust saab hoopis poliitik? Sest need pole üldse üksteisest nii kaugel," spekuleerib lauljatar.

Üllatuslikult selgub, et Desireele on isegi juba mõned erakonnad lähenenud, ent valimistel ei kavatse noor lauljatar veel niipea kandideerida. "Poliitikasse ma läheksin siis, kui ma tunnen end 110% kindlalt selles, mida ma tahan öelda ja mis mu sõnum on. Ma tunnen, et ma olen liiga noor selle jaoks. Ma oleksin pädevam, kui ma oleksin vanem ja elukogenum," usub ta.

Mis on need teemad, mille suhtes Desiree on kirglik, kuidas hindab ta "Armastuse" režissööri Henrik Normanni ja miks oli ta sunnitud endale uue Instagrami konto looma?

Kuula podcasti Spotifyst või Soundcloudist!

Kommentaarid puuduvad