Reklaam sulgub sekundi pärast

Räppar Pluuto alaealisena klubides esinemisest: kui lavalt maha tulin, seisis turvamees ukse peal

Pluuto
Pluuto — FOTO: Silver Siilak

Räppar Pluuto oli kõigest 15-aastane, kui tema esimene lugu "Mõtetes" tõelise komeedina muusikataevasse sööstis. "Miks me oleme idioodid?" podcastis meenutas ta, kuidas ta alaealisena täiskasvanutele kontserte andis ning paljastas ka kuulsuse varjuküljed.

Kõigest 20-aastane noormees tõdeb, et muusikutel pole mitte mingit vahet, mis päev on ja reeglina nad niivõinaa isegi ei tea seda, sest puudub traditsioonilise tööinimene rutiin. "Minu jaoks on põhimõtteliselt esmaspäevast pühapäevani nädalavahetus," ütleb ta.

Mitmed vanemad muusikud, eesotsas Smilersiga on korduvalt väljendanud, et kontserdid võiksid alata varem kui keset ööd. Ka Pluuto nõustub selle mõttega. "See on nii kahe otsaga ja igast otsast mõistetav, et kui sa oled klubis, siis ei mängi kuidagi välja, et kell 19 alustada. Korraldaja tahab, et võimalikult palju rahvast tuleks sisse, seal omakorda baarikrediit, kõik asjad mängivad rolli. Aga kui võtta ainult artisti perspektiivist, siis ei viitsi kell kolm öösel kuskil olla. Sa ei saa mitte midagi enam aru," leiab ta.

Näiteks on noormees isegi lava taga enne esinemist maganud ja ärganud selle peale, et talle susatakse mikrofon kätte ning lükatakse rahva ette. Kuna Pluuto tähelend sai alguse juba nii noorelt, tuli tal juba ka alaealisena ette esinemisi kohtades, kuhu ta tegelikult poleks isegi sissepääsenud. 

"Klubi Hollywoodis, ma olin 16 või 17 ja oligi täpselt selline veider olukord, kus me ei saanud täpselt aru, kas ma võisin seal olla või mitte. Mulle öeldi, et olgu, ole siin, aga ainult lava taga. Tegin esinemise ära ja täpselt jõuan tagasi bäkkarisse, hingan ning turvamees seisab juba ukse peal, et me peame sind nüüd ära viima. Üsna kiirelt eskorditi mind sealt ära," meenutab räppar naerdes.

Vaata videost, kuidas Pluutost saatuse tahtel üldse muusik sai, kuidas ta ärevusega toime tuleb ja mismoodi noorelt kuulsaks saamine teda mõjutas!

Kommentaarid puuduvad